У Великобританії хочуть заборонити імпорт мисливських трофеїв
Законопроект про заборону імпорту мисливських трофеїв у п’ятницю, 17 березня, має пройти стадію доповіді та третє читання, – повідомляється на сайті Парламенту Великобританії.
Цей законопроект має на меті заборонити британським трофейним мисливцям привозити свої здобутки назад до Великої Британії, він був обіцянкою виборчих програм як консервативної, так і лейбористської партій і був запропонований як законопроект урядом.
Але багато громад і урядовців у південній Африці проти заборони, – пише france24.com.
«Те, що Великобританія робить, це нав’язування нам свого дуже міського, дезінфекційного мислення», — сказав Кріс Браун, голова Палати навколишнього середовища Намібії (NCE).
Критики кажуть, що відстріл диких тварин заради розваги є жорстоким, марнотратним і підштовхує зникаючі види ближче до вимирання.
Мисливці часто приносять додому частини тварин як трофеї, як-от черепи, шкури, бивні чи кігті.
«Чи може хтось дати мені краще визначення колоніалізму, ніж білі люди, які летять до Африки і кажуть: «Я збираюся застрелити цих тварин заради розваги, я маю на це право»?» Едуардо Гонсалвес, засновник Кампанії за заборону трофейного полювання, заявив на зустрічі на підтримку законопроекту у Вестмінстері в середу.
Але прихильники стверджують, що вбивство невеликої кількості відібраних тварин генерує вкрай необхідний дохід для посилення зусиль щодо збереження та підтримки місцевих громад.
У листі до міністра розвитку та Африки Ендрю Мітчелла Британії на початку цього місяця десятки захисників природи та громадські лідери з Ботсвани, Анголи, Замбії та Намібії попередили, що закон матиме негативний вплив.
«Зі зменшенням доходів від трофейного полювання браконьєрство зросте, оскільки буде менше фінансування для виплати зарплати громадським охоронцям дичини», – йдеться у листі.
«Ми відчуваємо, ніби це ще один спосіб повторної колонізації Африки».
Тато Рафака, постійний секретар Міністерства туризму та навколишнього середовища Ботсвани, сказав, що південноафриканські країни лобіювали скасування закону.
Ботсвана, яка може похвалитися найбільшою у світі популяцією слонів – близько 130 000 бивнів, заборонила трофейне полювання в 2014 році, але через п’ять років скасувала це обмеження під тиском місцевих громад.
Колишній президент Ян Хама, завзятий еколог, залишається одним із небагатьох голосів у регіоні, які виступають проти полювання на дичину.
«Полювання… не є стійким, особливо якщо браконьєрство не контролюється», — сказав він AFP.
За його словами, це “тільки сприяє зменшенню” дикої природи.
За даними Всесвітнього фонду дикої природи, чисельність диких тварин в Африці впала на 66 відсотків з 1970 року.
Проте група заявила, що якщо добре керувати трофейним полюванням, воно виявилося «ефективним інструментом збереження».
Браун, вчений-еколог, сказав, що місцеві громади мають набагато краще уявлення про те, як краще захистити дику природу, ніж законодавці, які сидять за тисячі миль у Лондоні.
Він звернув увагу на дослідження 2017 року, в якому оцінюються зусилля країн із захисту великих тварин, таких як носороги та ведмеді.
Намібія та Ботсвана вийшли на перше місце, тоді як Великобританія отримала рейтинг «нижче середнього» під номером 123 у списку.
У Намібії трофейне полювання щороку вражало приблизно один відсоток від загальної кількості диких тварин і в основному відбувалося на приватних сільськогосподарських угіддях, а не в національних парках.
Якби це було заборонено, фермери втратять стимул жити поруч із такими руйнівними тваринами, як леви, гепарди, гієни, слони та крокодили, сказав Браун, який є вегетаріанцем.
За даними Міжнародного фонду носорогів, з 2005 року популяція носорогів у країні зросла більш ніж удвічі, незважаючи на постійну загрозу з боку браконьєрів.
Британці складають невелику частку мисливців за трофеями на півдні Африки.
Згідно зі звітом організації Humane Society International за 2021 рік, більшість мисливців у Південній Африці походять із Сполучених Штатів, а Велика Британія навіть не входить до першої десятки списку.
Але Браун сказав, що якщо британський закон буде прийнятий, є побоювання, що їхнім шляхом підуть інші країни.
«Люди думають, що вони роблять правильні речі для збереження, але насправді вони підривають це», – сказав він.