В Австралії розробили новий метод боротьби з АЧС
Речовина вже дозволена до використання. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.
Щоб запобігти можливому розповсюдженню африканської чуми свиней, австралійські вчені розробили новий метод скорочення популяції кабанів. Вони використовують нітрит натрію, змішаний c їжею, поміщений в спеціальні ящики.
Нововведення є результатом роботи Інституту по боротьбі з хворобами тварин, експерименти якого показали, що цей метод може умертвити від 80 до 100% здиких свиней у стаді.
Кабани не виробляють достатньої кількості певного ферменту, тому вони погано переносять нітрит натрію. За словами вчених, коли речовина приймається тваринами, передача кисню в мозок переривається, тварина втрачає свідомість і швидко та безболісно гине.
Потім нітрит натрію швидко розкладається і не забруднює навколишнє середовище. Речовина не є небезпечною для людини та тварин інших видів, так як у них є фермент, якого немає у диких кабанів.
Речовина вже ліцензована для використання на всій території Австралії і продається без спеціального дозволу. Початкові експерименти фермерів в Західній Австралії і Квінсленді показали хороші результати. Крім небезпеки АЧС, кабани завдають великої матеріальної шкоди, знищуючи посіви. За експертними оцінками, через них фермери щорічно втрачають 70 мільйонів євро.