В Болгарії, на полях під Ямболом, у важкому стані знайшли імператорського орла, – пише пресслужба Болгарського товариства захисту птахів.
В понеділок, 20 вересня, група Болгарського товариства захисту птахів ( BSPB ) виявила птаха завдяки передавачу GPS / GSM у безпорадному стані. Пізніше орел був розміщений у Центрі порятунку дикої природи «Зелені Балкани» . Після огляду ветеринарами Центру було встановлено, що імператорський орел, безсумнівно, став жертвою браконьєрів, поранений з мисливської зброї , із зламаним лівим крилом, і доказом цього є 16 куль, знайдених у його тілі за допомогою рентгенівського знімку.
Імператорський орел – молодий птах, позначений BSPB з передавачем GPS / GSM цього літа в гнізді біля міста Елхово. Передавачі дають змогу отримувати в режимі реального часу інформацію про точні географічні координати розташування птахів та контролювати їх стан. Супутникові та телеметричні дані GPS / GSM розкривають важливу інформацію про вид, включаючи загрози для його популяції. Конкретний випадок є прикладом однієї з найсерйозніших загроз – незаконного полювання.
За словами ветеринарних спеціалістів Центру порятунку, де птах перебуває на лікуванні, його стан залишається критичним. Після рентгенівського знімка кулі виявляються по всьому тілу, в тому числі в області кінцевих хребців хребта, де вони можуть призвести до постійної іммобілізації орла.
Про цю справу було повідомлено у всі відповідальні установи, включаючи прокуратуру, яка, сподіваються, незабаром розпочне досудове провадження.
Імператорський орел є глобально зникаючим видом, і його переслідування підпадає під дію положень Кримінального кодексу, які передбачають позбавлення волі на строк до 5 років та штраф від 5000 до 20000 левів! Лише кілька днів тому поліція заарештувала браконьєра, який вбив десятки птахів та ссавців, яким загрожує зникнення, і наразі триває розслідування. За останні кілька років було зареєстровано ще три випадки відстрілу королівських орлів, відомих завдяки передавачам.
Імператорський орел – один з найбільш емблематичних видів болгарської природи, шанований нашими предками як священний птах, що проганяє градові хмари та рятує врожай. В останні роки, завдяки тривалим і цілеспрямованим зусиллям щодо збереження, кількість його гнізд у Болгарії зросла до 41. Втрата навіть лише однієї птиці згубно впливає на всю популяцію. Стрільба такого роду – це дія, спрямована не тільки проти зусиль щодо її збереження, природи та видів, а й проти моралі та традицій нашого народу, – пишуть в Болгарському товаристві захисту птахів.
Нагадуємо, що в Україні, в Калуському районі Івано-Франківської області браконьєри смертельно поранили рідкісного птаха, який прилетів із Фінляндії.