В угіддях Приполонинного лісництва в урочищі «Мончів» виявлено сліди діяльності бобрів. Раніше на території лісництва слідів проживання бобра не зустрічалося. Про це пише Михайло Вовкунович, майстер з охорони природи Приполонинного л-ва НПП «Сколівські Бескиди» на сайті відомства.
Бобер європейський (Castor fiber ) є великим водяним гризуном, завдовжки до 120 см (разом із хвостом) та вагою до 30 кг. Бобер проживає на лісових річках, струмках, болотах та озерах. Ці тварини відомі своїми “архітектурними здібностями” Перекрита річка розливається, затоплює довколишні заплави, де бобри споруджують своє житло із дерев та мулу, а на річках із високими берегами вони риють нори вхід у які під водою. Вони оселяються парами, з якими разом проживає два-три різнорічні виводки. Згодом, молодь покидає батьків й засновує нові оселища.
Бобер, як вид, що практично вимер у Європі впродовж ХІХ-ХХ століть, перебуває під охороною Бернської конвенції, яка ратифікована й Україною. Природоохоронні заходи по всьому континенту, дали відчутний результат – популяції бобрів розпочали збільшуватись і заселяти колишній ареал.