Дикі тварини, які бродять у житлових районах Угорщини, створюють все більше проблем, – пише угорське видання Sokszínű Vidék.
Все частіше біля житлових приміщень з’являються олені, лисиці, кабани і, звичайно ж, всі види диких птахів. Вони псують город чи свійську птицю, – пише heol.hu.
– Непросто впоратися з проблемою, коли дикі тварини починають буянити всередині житлових районів. Мисливці не можуть добувати цих тварин без дозволу, оскільки вилов не вважається полюванням згідно з Законом про полювання. Відстрілювати їх також нелегко, оскільки в населеному пункті необхідно отримати спеціальний дозвіл від компетентного органу поліції, – каже Іштван Янош Ковач, секретар окружної організації Національної угорської мисливської палати.
Як приклад фахівець назвав днями випадок у Рецьках, коли олень із зламаною ногою викликав у селі занепокоєння. Нарешті, наступного дня після того, як його помітили, рано вранці, їм вдалося отримати дозвіл на відстріл в поліції.
– Відстріл у жилих масивах непростий, навіть маючи дозвіл. Кульовий снаряд із сильним ударом може бути дуже небезпечним, він може змінити напрямок у тілі тварини з такою силою, що може бути небезпечним навіть для людей після того, як вийде з тварини, – додав Янош Іштван Ковач.
Приватна особа, тобто власник ділянки, може захиститися від псування дикими тваринами, поставивши огорожу від великих тварин, утримуючи собаку, наприклад, від буйства лисиць навколо курника. Однак не можна робити пастку, яка завдає шкоди дичині, адже таким чином ви можете вбити її і вчинити злочин.