В Україні з’явились перші методичні рекомендації із захисту тварин від жорстокого поводження
В Україні вперше розроблено комплексне юридичне дослідження, присвячене практичним аспектам та процесуальним особливостям досудового розслідування кримінальних правопорушень щодо жорстокого поводження з тваринами. Про це повідомляється на сторінці Національної поліції України у Facebook.
“Саме належна організація процесу проведення першочергових слідчих дій, збирання та забезпечення збереження доказів, організація досудового розслідування загалом може безпосередньо вплинути на попередження скоєння зловмисниками у майбутньому подібних правопорушень”, – зазначив під час презентації керівник відділу управління організації роботи та методичного забезпечення Головного слідчого управління Нацполіції Владислав Бурлака.
Читайте також: На Буковині незаконно утримували козуль у приватному господарстві
Методичні рекомендації детально роз’яснюють, які дії кваліфікуються як правопорушення. Документ містить чіткі визначення щодо особливостей поводження з підранками, порядку організації полювання з собаками та правил транспортування добутої дичини.
У методичних рекомендаціях також приділено увагу організації змагань та випробувань мисливських собак. Це дозволить організаторам таких заходів уникнути порушень та необґрунтованих звинувачень.
Документ розроблено за участі широкого кола фахівців – керівників та слідчих Головного слідчого управління Нацполіції, народних депутатів України, громадських активістів, представників правозахисних організацій та науковців Харківського університету внутрішніх справ.
За даними Офісу Генерального прокурора, у 2023 році за статтею 299 КК України (жорстоке поводження з тваринами) було зареєстровано 388 кримінальних проваджень. Поява методичних рекомендацій допоможе правоохоронцям ефективніше розслідувати такі справи та притягувати до відповідальності справжніх порушників, не зачіпаючи інтереси законослухняних мисливців.
Методичні рекомендації є в публічному доступі і доступні для читання тут