Дорослу особину рисі євразійської на переходах зафіксувала фотопастка в одному з ПНДВ Ужанського національного природного парку. Про це повідомляється на сторінці нацпарку у Фейсбук.
На території парку рись тримається в глибоких лісах, з виходами скель, на яких любить погріти спинку. А численні заростаючі лісові луки і галявини використовує для полювання на гризунів і дрібних пташок.
Рись має репутацію надзвичайно обережної і кмітливої тварини, а щасливчиків побачити цю кішку в природі – ой як небагато. У стосунках з людиною завжди обережна, але не агресивна. Наразі не відомі випадки, щоб рись напала на людину. Можливо поранена, щоб захистити себе, або самка, щоб захистити потомство, гіпотетично може проявляти якусь агресію. У відомих випадках зустрічей з цією кішкою вона зникає чим хутчіш з поля зору.
Довідково. Рись євразійська Lynx lynx (Linnaeus, 1758). Вид зникає майже по всій території України, збереглись тільки окремі популяції в Карпатах і на Поліссі, офіційно вважається біля півсотні особин (дані WWF). До Червоної книги України рись євразійську занесли ще в 1994 році під статусом “Рідкісний”, у Червоному списку МСОП вид із найменшим ризиком (LC), занесена до Додатку II CITES, Додатку ІІІ Бернської конвенції, Додатків ІІ та IV Оселищної Директиви ЄС, а більшість західноєвропейських популяцій МСОП класифікує як “у критичній небезпеці” (CR) і “зникаючий” (EN).