В Брюсселі відбулася онлайн-подія “Наступні кроки для збереження та управління вовками в Європі”, організована міжгруповим об’єднанням Європейського парламенту “Біорізноманіття, полювання, сільська місцевість” спільно з Європейською федерацією мисливства та збереження природи (FACE) та Європейською організацією землевласників (ELO). Основна увага була приділена пропозиції Європейської Комісії змінити міжнародний статус вовків відповідно до Бернської конвенції. Про це повідомляє пресслужба FACE.
У заході взяли участь депутати Європарламенту, представники Єврокомісії, експерти з охорони дикої природи та зацікавлені сторони. Вони обговорили виклики та можливості для збереження й управління популяцією вовків у Європі.
Альберто Арройо Шнелль, керівник програми та політики Європейського регіонального офісу МСОП, зазначив, що успішні зусилля з охорони природи призвели до значного зростання популяції вовків за останні два десятиліття. Враховуючи важливу роль, яку вони відіграють в екосистемах, необхідно знайти баланс у співіснуванні людей і вовків.
Депутати Європарламенту підкреслили необхідність адаптувати законодавство до нових реалій, забезпечуючи як збереження вовків, так і підтримку сільських громад. Представник Єврокомісії заявив, що незалежно від результату розгляду пропозиції щодо зміни статусу вовків, держави-члени мають використовувати всі доступні інструменти та можливості фінансування для зменшення конфліктів і покращення співіснування.
Експерти наголосили на важливості пошуку стійких рішень у відносинах з вовками, використовуючи наукові дані та прозорі інклюзивні процеси. Представники фермерських організацій закликали до можливості впровадження планів управління популяцією вовків для підтримки тих, хто безпосередньо співіснує з ними.
Подія зібрала близько 300 онлайн-учасників і продемонструвала необхідність подальшого діалогу для досягнення балансу між збереженням вовків та інтересами місцевих громад.