
Вибір правильного харчування для мисливських собак є важливим аспектом догляду за ними. Фахівці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів наголошують на важливості уважного вивчення інформації на упаковці при купівлі кормів.
Як зазначають фахівці, маркування кормів має розміщуватися на видному місці упаковки, контейнера або на прикріпленій етикетці, бути чітким, стійким до стирання та виконаним державною мовою.
“Інформація на упаковці не повинна містити виділену частину, якщо таке виділення не призначено для привернення уваги до попереджувальних написів,” – йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні закуплять антирабічну вакцину для диких тварин на понад 283 мільйони гривень
Згідно з інформацією Держпродспоживслужби, при купівлі корму власники повинні звертати увагу на такі обов’язкові елементи маркування:
- вид корму;
- найменування та адреса оператора ринку, відповідального за маркування;
- номер експлуатаційного дозволу потужності оператора ринку;
- номер партії;
- номінальну кількість корму;
- список кормових добавок, якому передує заголовок “добавки”;
- вміст вологи.
Фахівці звертають увагу, що на фасованих (запакованих) кормах не обов’язково наноситься номер експлуатаційного дозволу потужності оператора ринку, номер партії та номінальна кількість корму. В такому разі ця інформація може бути нанесена на зовнішній упаковці, але на етикетці повинно бути чітко зазначено, в якому саме місці вказані ці відомості.
Відповідно до чинного українського законодавства, відповідальним за маркування корму є оператор ринку, якому належить зареєстрований відповідно до законодавства знак для товарів і послуг, що міститься в маркуванні корму, а для імпортованих кормів – імпортер. Якщо знак для товарів і послуг у маркуванні відсутній, оператором ринку, відповідальним за маркування корму, є оператор ринку, який вводить корм в обіг.