Чабанам у гірських районах ледь не щодня доводиться відбивати овець від лісових хижаків. “Вовки у пошуках їжі спускаються з гір на пасовиська, та лише для того, щоб вполювати здобич: козу, теля, інколи корову чи коня, – каже газеті Експрес Юрій Тюх, заступник директора НПП “Синевир”. Юрію Тюху неодноразово доводилося зустрічатися з хижаками на лісовій стежці.
– Першими на людину не нападають, хіба що натрапите на вовка, хворого на сказ”.
Науковці дослідили: найбільше вовків на території Карпат – у Львівській та Закарпатській областях, найменше – в Чернівецькій.
Місцеві мисливці кажуть, що такого скупчення сіроманців давно не бачили, тим паче влітку. Зазвичай вовки активізуються взимку. Та нині у них – малюки, і самиці полюють у пошуках їжі. Відколи отари подалися на полонини, почастішали випадки, коли лісові хижаки нападають на свійських тварин.
“При нормі 1 вовк на 10 гектарів, на Закарпатті їх у п’ять разів більше. Та востаннє відстрілювали вовків торік, – каже Мирослав Опаленик, голова ГО ТМР “Соколець”.
Варто зазначити, згідно з інформацією відділу охорони території НПП «Сколівські Бескиди», працівниками служби охорони Бутивлянського лісництва в першій половині липня виявлено та складено акт обстеження місця загибелі двох самців оленя благородного, які стали здобиччю вовків. Це свідчить про високу чисельність вовка на території парку, що призводить до істотної шкоди чисельності ратичних.
Нижче наведена фотофіксація підтвердження даних фактів.
У НПП «Сколівські Бескиди» інформують, що в складний зимовий період, про це вони писали в лютому, було виявлено факти та складено відповідні акти загибелі копитних тварин від нападу вовків, а саме:
– олень благородний 34 особини;
– козуля європейська 3 особини;
– кабан 5 особин.