Як правильно поводитися при раптовій зустрічі із лосем (+Приклади ДТП за участі сохатих)

В Україні почастішали випадки, коли дика тварина йде в місто. 15 вересня лось з’явився в столиці, і це вже не вперше цього року такий лісовий велетень приходить до Києва.

З огляду на це фахівці дають поради українцям, як правильно поводитися при раптовій зустрічі з сохатим, щоби вберегти життя собі та їй. Найголовніше – це викликати правоохоронців, котрі сповістять ветеринарів із рушницею, що стріляє снодійним. Тварину тимчасово присплять і вивезуть у безпечну для неї місцевість, де відпустять на волю.

Восени в лосів відбувається гін – шлюбний період, під час якого вони стають агресивними та активно рухаються. У лісництвах розповідають, що за містом треба завжди бути обачними на дорогах уздовж лісових масивів. Якщо бачите тварину – головним завданням є її не налякати. “Зупинитися, вимкнути фари, за можливістю. Якщо близько під’їхав до тварини, треба від’їхати метрів 50-100 назад і дати можливість, щоб тварина зійшла в сторону з дороги”, – радить мисливствознавець “Вищедубечанського лісового господарства” Ігор Демидась.

Також небезпечно наближуватися до цієї тварини в лісі, бо лосі їдять отруйні гриби, що впливають на їхню поведінку. “Йде неадекватне поводження тварини. Такі випадки бувають, і дуже часто. Це лише люди, які працюють в лісі за цим спостерігають. Може хода бути – хитати його. Також і в дерева може вдарятися – не бачити, куда він іде”, – розповів фахівець.

Нагадуємо, лось став причиною смерті лісівника. Про це повідомляла прес-служба Житомирського ОУЛМГ. Так, у п’ятницю 15 вересня близька 14 години на автодорозі сполученням Народичі-Радча було знайдено пошкоджене авто марки «Volksvagen B5» cинього кольору. У ньому знаходився майстер лісозаготівельних робіт Радчанського лісництва Нестерчук Андрій Вікторович 1985 р.н. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди чоловік отримав чисельні травми і був прооперований у Народицькій ЦРЛ. Однак, не приходячи до свідомості, лісівник помер. Трагедія сталася унаслідок зіткнення автомобіля із дорослим лосем, який після удару упав на дах і скотився на дорогу. Тварину одразу не знайшли, лише на наступний день поблизу аварії лісівники побачили мертвого лося, котрий від отриманих травм також загинув.

У лісівника залишилося двоє маленьких дітей, син 2008 р.н., донька 2016 р.н. ДП «Народицьке СЛГ» взяло на себе всі витрати з поховання колеги та вже заявило, що не лишить родину наодинці і буде підтримувати матеріально.

Впродовж двох днів (14-15 вересня) на території Житомирщини це вже У травні цього року сталося 4 ДТП через те, що лосі раптово вибігали на дорогу. На щастя, тоді обійшлося без жертв.
За даними останнього обліку і з врахуванням середньорічного приросту чисельність лося на Житомирщині становить 2330 голів. На часі в Україні заборонено полювання на всіх копитних тварин у зв’язку із ненаданням лімітів добування диких тварин.

«Популяція лосів на Житомирщині висока. Заборона на відстріл призводить до такої активності тварин у лісі, які стають причиною ДТП і смертельних випадків на дорогах області.» – каже завідуючий сектором мисливського господарства ЖОУЛМГ Роман Логвінчук.

Того ж таки дня, 15 вересня, на Варшавській трасі водій мікроавтобуса збив лося, що вибіг на дорогу. Про це повідомляло “depo.ua”.

За словами водія, він їхав в бік Києва на роботу по Варшавській трасі, на кордоні з Київською та Житомирською областю.

“На дорогу вибіг лось, і його збив Mercedes Sprinter, який їхав мені назустріч. Осколками Mercedes зачепило мій автомобіль”, – передав слова водія Влад Антонов у “Фейсбуці”.

2 коментарі до “Як правильно поводитися при раптовій зустрічі із лосем (+Приклади ДТП за участі сохатих)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *