Жителі російського селища живуть «за законами зграї» через нашестя вовків
Хижаків не лякає навіть денне світло — на тижні вони вийшли із сутінку і з’явилися на центральній вулиці буквально серед білого дня, пише 5-tv.ru.
У Зеленоборську людям самим доводиться рятуватися від хижаків. Вовки тримають у страху все селище. Вони розгулюють центральними вулицями міста і нападають на собак. Мешканці впевнені, що на цьому небезпечні тварини не зупиняться. Місцева влада заспокоює — полювання на санітарів лісу вже почалося.
Ось тільки як дізналася Надія Серьожина, у населеному пункті почали помічати й інших хижаків.
«Так іду. А що робити, що робити. Звичайно, вони мене не врятують, але хоч трохи не страшно».
Вила, граблі, палиці, а хто має дозвіл — мисливську рушницю. Ось уже місяць — селище з населенням понад дві тисячі людей живе за законами зграї. Вовчої.
«Біля лікарні практично потягли собаку, причому не одну, а одразу дві. Одну хазяїн встиг відвоювати, на веранді лежала покусана вся. У мене в сестри собаку потягли прямо через будинок. Криваві сліди по всьому селищу, якось насправді страшно», — зізнається місцева мешканка Наталія Сидорова.
Для мешканців Зеленоборська, який з усіх боків оточений тайгою, візити вовків — картина, якщо не звична, то знайома. Але ще ніколи хижаки не тинялися так близько до людей. І тим більше не йшли в атаку. За місяць жертвами зграї стали 12 домашніх собак.
«Ось тут, практично в центрі селища… поряд у нас лікарня, ощадкас, люди ходять на маршрутку, хто працює рано. І цуценя потягли повз школу», — розповідає Олеся Фролова.
Хижаків не лякає навіть денне світло — на тижні вони вийшли із сутінку і з’явилися на центральній вулиці буквально серед білого дня.
«Адміністрація нас заспокоїла, нібито що вживаються заходи, викликані мисливці, з’ясовується, що жодних заходів не вживається, вовків не відловлювали, людей до відома не поставили, внаслідок чого вони розплодилися. І ось, будь ласка. Ходять селищем», — додає Зінаїда Мельник.
За словами мисливців, у зграї не більше семи хижаків. Але цього вистачає, щоб тримати селище у страху. Адже під час набігів вовки показують територію молодим. Ті запам’ятають та почнуть ходити до людей ще частіше. Вже зі своїм виводком.
«Треба розібратися, чому саме до цього селища тварини вийшли. Якщо є обмеження щодо їх природного довкілля, якщо мало копитних, якщо немає тварин, на яких вони традиційно полюють», — пояснює перший заступник голови ради всеросійського товариства охорони природи Елмурод Расулмухамедов.
За ситуацію із навалою вовків взялися фахівці регіонального Департаменту природних ресурсів. Видано ліцензії на відстріл, і околиці селища вже патрулюють мисливці.
«Істерики, катастрофи нема. Це для нас нормальне явище. Ну, собаку з’їли. Вовку ж простіше зловити собаку, аніж полювати на зайця», — заспокоюють у департаменті.
Втім, місцеві жителі спокою чиновників не поділяють. Батьки школярів вимагали перевести дітей на дистанційку. Особливо тих, хто навчається у першу зміну. Чиновники готові погодитись. Але ніхто не гарантує, що полювання на вовків все ж таки зупинить хижаків.
«Вовки ж дуже розумні тварини. А Зеленоборськ дуже близько межує із Верхньокандинським заказником. І це ускладнює роботу, бо в заказнику полювати заборонено всім», — каже голова СМТ Зеленоборськ Світлана Лєднєва.
Полювання на «санітарів лісу» продовжиться у Зеленоборську до 28 листопада. Але разом із вовками у цих районах стали помічати й інших диких тварин — лисиць та ведмедів. Їх населення збільшується у північних регіонах Росії. Архангельська область. Красноярський край, республіка Комі, де за відстріл диких тварин уже запропонували збільшити виплати мисливцям. Інакше людям і далі доведеться боятися вовків і не ходити не тільки в ліс, а й за межі власного будинку.