ДП “Крижопільський лігосп”: культура полювання, боротьба з браконьєрами і хижаками

7В Україні зареєстровано близько 500 тисяч мисливців, з них на Вінниччині – майже 28 тисяч. Найпопулярнішими видами є літньо-осіннє полювання на пернатих, осінньо-зимове на хутрових звірів. Досить популярними є колективне полювання на копитних тварин, індивідуальне полювання. Пише Криниця мисливця з посиланням на Володимира Ковпака, головного лісничого ДП «Крижопільський лісгосп».
Мисливські угіддя ДП “Крижопільський лігосп” складають 18,6 тис. га. на території Тростянецького, Радянського, Заболотненського, Рудницького та Піщанського лісництв. Основними мисливськими видами є козуля, кабан, заєць-русак, лисиця, борсук, куниця лісова.
У Радянському лісництві підприємством у 2015 році побудовано та введено в експлуатацію 104-гектарний вольєр для утримання та розведення дикого кабана в напіввільних умовах. Це сприятиме збільшенню популяції дикого кабана, що в подальшому дасть змогу отримувати максимально економічний ефект. Саме вольєрне господарство відповідає потребам, оскільки штучне розведення тварин забезпечує стабільний приріст поголів’я, гарантовані результати полювання, а відтак додаткові прибутки. На базі Радянського лісництва побудовано будиночок мисливця з усіма зручностями. Сюди можна приїхати на змістовний відпочинок, на полювання.
У Крижопільському лісгоспі зазначають, що для покращення умов полювання на диких тварин на підприємстві проводиться ряд біотехнічних заходів, що на їх думку, покращує життя диким звірам. Також фахівці інформують, що заготовили достатньо кормів для зимової підгодівлі. Борються у лісгоспі з хижаками та контролюють правильність ведення мисливського господарства іншими користувачами мисливських угідь, дотримання мисливцями правил полювання.
За словами головного лісничого ДП «Крижопільський лісгосп», культуру полювання, поведінки на природі слід формувати з дитинства. Тому працівники держлісгоспу проводять практичні заняття з учнями шкіл, членами учнівських лісництв. Дітям розповідають про коректне добування диких тварин, а не про жорстоке вбивство, про нелегку й трудомістку роботу по розведенню, примноженню і збереженню мисливської фауни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *