На Рівненщині вполювали 48 вовків

Вовки належать до шкідливих видів у мисливському господарстві, тому підлягають відстрілу впродовж року. Про зростання чисельності вовка на Рівненщині впродовж останніх років говорять місцеві мисливствознавці. Якщо раніше хижаки мешкали переважно в північній частині області, то останнім часом вони почали рухатися на південь, їх бачили вже і поблизу Рівного. Пише Криниця мисливця з посиланням на прес-службу Рівненського ОУЛМГ.
01– Якщо впродовж останнього двадцятиліття в області відстрілювали щорічно в середньому по 10-15 вовків, то в мисливському сезоні 2015-2016 років було добуто 48 голів тварин, – розповідає Микола Яцик, головний мисливствознавець Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Найбільше вовків живе в лісах Дубровицького та Рокитнівського районів, у минулих сезонах там добували по 12-15 тварин. Цьогоріч же, стверджують єгері, там налічується ще 40 вовків. У інших районах області також збільшилася їх кількість. Зокрема, в мисливських угіддях військового товариства мисливців і рибалок (поблизу полігону) за сезон здобули 10 голів, тоді як в попередні роки лише 2-3. Окрім того, з’явилися вовки навіть в тих районах Рівненщини, де раніше їх взагалі не фіксували: в Здолбунівському та Острозькому.
Причини збільшення популяції вовків на Рівненщині різні. Серед головних фахівці називають поліпшення кормової бази – у лісах помітно побільшало копитних тварин. Крім того, у минулі малосніжні зими важко було вистежувати вовків, щоб добути. А ще, не відкидається й те, що великі пожежі у весняно-літній період минулого року в Чорнобильській зоні та Київській області вигнали хижаків із тих місць у багаті на корм ліси Рівненщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *