Третина із 18 ведмедів реабілітаційного центру на Закарпатті цьогоріч заснула

02Ведмеді, які оселилися в Реабілітаційному центрі НПП «Синевир» до цього часу жили у неволі. Впадаючи в сплячку мешканці Центру повертаються до природних інстинктів. Повідомляє Криниця мисливця з посиланням на сайт Національного природного парку «Синевир».
– Із 18 клишоногих мешканців центру, третина цьогоріч вже заснули, що є вагомим показником успішної реабілітації тварин, – розповідає начальник ЦРБВ Ярослав Бундзяк.
04Тривалість ведмежого сну щороку залежить від температурних коливань взимку. У холодні зими ведмеді міцно сплять до весни, а внаслідок потепління взимку часто прокидаються і виходять з барлоги на деякий час – розповідають фахівці Центру.
У грудні 2015 року зима прийшла швидше, порівняно з попередніми роками. Так на початку грудня ведмідь Беня, якого перед цим лише місяць як випустили у великий вольєр, одразу ж облаштував собі барліг і заснув. Через два тижні поснули ще п’ять клишоногих: Роза, Маша, Потап та Бубочка, а на початку січня – Іра. 16 лютого 2016 року через теплу погоду прокинулися від зимового сну Потап та Бубочка.03
– Немає нічого незвичайного в тому, що ведмеді прокинулися раніше, – розповідає Ярослав Бундзяк. – Наші ведмеді все життя прожили у неволі, тому в них нерозвинені деякі природні інстинкти, зокрема, вони ніколи не впадали у зимовий сон. Ведмеді у хорошому стані, добре їдять та активні. Якщо температура повітря ще опуститься, то бурі ще можуть знову залягти у сон, як це було у попередні роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *