У зв’язку з різким похолоданням та інтенсивними сніговими заметами, Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства звернулося до усіх користувачів мисливських угідь активізувати заходи з підгодівлі диких тварин. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Працівники лісової охорони, єгерських служб мисливських господарств держлісгоспів області, співробітники районних організацій УТМР, піклуючись про ситу зимівлю звірів, виїхали до лісових годівниць з машинами, завантаженими кормами. Частину заготовили самі, частину придбали у агрофірм краю.
«Взимку лісовим мешканцям доводиться сутужно, природних кормів бракує. Тому обов’язок користувачів мисливських угідь (державних лісогосподарських підприємств, громадських організацій, приватник клубів) забезпечити у лісах краю місця підгодівлі достатньою кількістю харчів, яких потребує лісова звірина, оскільки погодні умови з морозами, ожеледицею і глибокими снігами ускладнюють можливість самостійно знайти поживу. Лісові звірі знайдуть її на кормових полях», – наголошує головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь Гав’юк.
Як розповів головний мисливствознавець Берегометського ДЛМГ Андрій Марчук, з літа підприємство заготовило 10,6 тонн сіна, 6 тисяч кормових віників,10 тонн різного зерна. На 15 га кормових полів вирощено топінамбур для підгодівлі тварин. А щоб їжа краще смакувала звірам, придбали 8 тонн солі.
В ДП Сторожинецькке ЛГ», за інформацією головного мисливствознавця лісогосподарського підприємства Сергія Чистова, з початку 2018 року у лісові годівниці та на кормові майданчики (у тому числі для підгодівлі вольєрних звірів) єгеря виклали більше 3 тонн сіна, 8,4 тонни кукурудзи у качанах, 150 кг вівса, солонці поповнили 135 кіло солі.
«У січні для підсиленої підгодівлі диких тварин держлісгоспи області забезпечили вивіз до годівниць 2,5 тисяч кормових віників, на кормових майданчиках виклали 7,1 тонн сінна лісового, 1,7 тонни зерносуміш з вівса, ячменю, пшениці, близько 5 тонн зерна кукурудзи та 11 тонн кукурудзи у качанах, а також 170 кг солі. Загалом держлісгоспи області заготовили цього року понад 80 тонн сіна, 70 тонн кукурудзи, 30 тонн інших зернових культур для підгодівлі диких тварин, а також багаті на вітаміни кормові віники з гілок верби козячої, топінамбуру, малини, кропиви. Це дозволить їм пережити зиму без втрат і дати весною гарний приплід», – розповідає Василь Гав’юк.
Лісова охорона та єгерська служба держлісгоспів розчищає стежки до підгодівельних майданчиків. Спеціалісти Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства забезпечують у період ускладненої погодної ситуації інтенсивне патрулювання держлісфонду області з метою полегшення умов існування диким звірам та запобігання випадкам браконьєрства.