11 способів покращити свої навички стрільби з мисливської зброї

Промах – завжди прикрість; в деяких мисливських таборах тобі можуть обкраяти поділ сорочки, щоб показати своє негативне ставлення до твоїх промахів. Але все не так вже й страшно, і горю можна допомогти. Ефективність стрільби залежить, в першу чергу, від виконання деяких базових речей. Таким чином-або читай, що написано далі, або … купуй про запас кілька сорочок.

Учіть стріляти навскидку і з коліна

Людина, яка вчила мене майже всьому, що я зараз знаю по частині зброї, любив примовляти: «Вчися стріляти стоячи, як Чоловік». Досвідчені «польові» стрілки ніколи не стріляють без підготовки, якщо є така можливість. Але вони можуть обійтися і без цього … В ході тренувань я спалював приблизно 80% патронів саме так, навскидку. Багато досвідчених стрілків віддають перевагу положенню сидячи, а не положенню стрільби з коліна. Але я виявив, що цей метод часто завдає труднощів при стрільбі в підліску або в полі з високою травою. Перехід в стійку «з коліна» вирішує проблему.

Переконайся в справності зброї

Щороку тисячі мисливців розчаровуються в неперевірених і недоглянутих рушницях – і «змотують вудки». Патрон не хоче подаватися з магазину, кришка магазина відстібається в найвідповідальніший момент, запобіжник клацає неймовірно голосно, спусковий гачок не натискається, монтаж прицілу совається, сам приціл бовтається в кільцях, гвинти ложі вивернулися, роздутий патронник мертво тримає стріляну гільзу. Сумно … Якщо ти не впевнений в своїх навичках зброяра, то віддай гвинтівку фахівцю і попроси довести все до розуму. Бажано – не за тиждень до відкриття, а раніше.

Бери участь в стрілецьких змаганнях

Як казав мій приятель G. Sitton: «Найкращі стрілки, яких я знаю, мають нерви рептилії». Кращий спосіб зімітувати стрес при полюванні на великого і небезпечного звіра – це стрільба на змаганнях. Не має значення, якого рівня … Просто треба поставити себе в ситуацію, коли можна випробувати і радість перемоги, і жах поразки. Зазначу, що жах поразки куди сильніший чинник, ніж радість перемоги.
Намагайся змагатися досить часто, щоб це увійшло в звичку, як ходіння на роботу.

Не шкодуй патронів!

Неможливо придбати якесь «фізичне» уміння без тренувань. Стрільба – саме таке вміння. Якщо ти не спалюєш навіть 100 патронів в рік на тренуваннях, то це самообман. Класні стрілки спалюють по парі тисяч патронів в рік, або навіть більше того. Ті, хто всерйоз переймається такою проблемою, купують «мелкашку», як тренувальну заміну своїй гвинтівці. Потім купується коробка патронів .22 (500 штук) – і вперед, на тренування!

Вчіться цілитися швидко

Пошук цілі в оптичний приціл для багатьох мисливців є проблемою, яка ще сильніше посилюється модою на приціли, які більше підходять для астрономічних спостережень, ніж для полювання. Щоб швидко наводитися на «об’єкт», встанови кратність 4х і більше не чіпай регулювання. Коли робиш прикладу, старайся робити це більш-менш горизонтально, на одному рівні. Не намагайся спочатку прицілитися в небо, а потім опустити ствол до рівня цілі. Тримай відкритими обидва ока, і шляхом багаторазових холостих «пострілів» виробити звичку натискати курок відразу, як тільки перехрестя лягло на ціль.

Вчися робити відмітку

Кожен стрілець, який заслуговує хоч на найменшу увагу, може сказати тобі, куди ляже тільки що здійснений постріл. Це одна з навичок, яку тобі потрібно, і спосіб, яким її можна здобути – багаторазові холості «постріли», і концентрація уваги на положенні прицільної марки в момент «пострілу». Після того, як гарненько пропрацюєш це вхолосту, переходь на нормальні боєприпаси, і продовжуй відзначати КОЖЕН постріл.

Уроки стрільби

Ніхто не народжується з дробовиком в руках. Тому приглуши власну гордість, і візьми кілька уроків стрільби у кваліфікованого інструктора. Коли будеш вибирати інструктора, відразу скажи йому, що перемога на змаганнях по скиту-трапу тебе не цікавить. Поясни, що тобі просто хочеться стріляти і успішно потрапляти по боровій/водоплавній птиці. Ціни на послуги інструктора можуть коливатися в досить широких межах. Тому має сенс врахувати і цю статтю витрат при придбанні дробовика. Пам’ятай – добре стріляють НЕ рушниці, а люди!

Домашня робота

Відпрацьовуй стійку з рушницею вдома перед дзеркалом. Рушниця має бути розряджена! Починай з позиції «готовність» – встань прямо перед дзеркалом, рушницю більш-менш горизонтально, приклад трохи нижче рівня передпліччя. Сконцентруй увагу на відображенні свого правого (якщо ти правша) ока в дзеркалі. Намагаючись зберігати нерухомою голову, плавно підкинь рушницю до скули, переносячи при цьому вагу тіла вперед, на ліву ногу. Потім подай праве плече вперед, до упору в потиличник прикладу. Якщо все зроблено правильно, то ти побачиш відображення правого ока якраз над мушкою. На перших порах не звертай уваги на швидкість виконання. Намагайся виконати все плавно. Швидкість прийде сама по собі, з досвідом. Основний сенс цього полягає в тому, щоб, тримаючи відкритими ОБИДВА ока, піднімати рушницю до плеча, а не тягнути шию до прикладу. Має сенс почати з 10-20 повторень за підхід. Якщо дозволяє час, відпрацьовуй стійку 100-200 разів в день.

Бий тарілочки

Немає сенсу напередодні відкриття сезону бігти на стенд, і намагатися «потренуватися» напередодні. Набагато корисніше взяти за правило виконувати норму в 50-75 тарілочок щотижня, незалежно від того, скільки часу залишилося до відкриття … Попроси свого приятеля покидати тобі тарілочки на дозвіллі. Для різноманітності можеш спробувати стріляти як з вкладеним в плече прикладом, так і без. Останнє більш схоже на реальний стан речей на полюванні. Не переймайся з рахунком битого «посуду»; ти ж тренуєшся не для змагань зі стендової стрільби, а для себе. Не бійся запитати поради у більш досвідчених стрільців – як правило, це досить доброзичливі люди, і чим зможуть – допоможуть, підкажуть.

Перевір бій рушниці

Ти впевнений, що рушниця стріляє саме туди, куди ти цілишся? Намалюй трикутник зі стороною приблизно 75 мм на аркуші 1х1 м. Потім вибери патрони, якими збираєшся стріляти. З відстані 18 м, прицільно, зроби постріл в основу трикутника. Зміни мішень, і повтори процедуру тричі. Якщо центр осипу не збігається з трикутником, то з рушницею щось не так. Має сенс показати рушницю і відстріляні мішені вмілому зброяреві; справа поправима. Спробуй варіювати дульні звуження, наприклад, постріляти з получока замість повного чока, або навіть з чоком 0.25. Причина промахів може критися і в невідповідному для тебе ложі. Більшості мисливців підходять стандартні ложі, які встановлюються на рушниці. Ложа відповідної довжини забезпечує комфортну і легку стрільбу. Кваліфікований зброяр зможе допомогти підігнати будь-яке «дерево» під твою статуру.

Тренування очей

Досвідчені стрілки в змозі швидко виділити одну птицю з цілої зграї, і утримувати на ній (птиці) свою увагу. Ще більш досвідчені виділяють птицю, і концентруються на її «дзьобі» (або області біля нього)! Такі вправи покращують зір. Як і будь-які інші м’язи, очі теж піддаються тренуванню. Коли ти стріляєш по тарілочках, не намагайся концентруватися на всій тарілці, але вчися зосереджувати увагу на передній кромці «посуду». Спробуй концентруватися на дзьобі голуба, який злітає! Коли йдете по вулиці, при слушній нагоді не забудьте зробити візуальну «проводку» голуба, ворони, гусака, концентруючи увагу на області дзьоба. Якщо на тебе ніхто не дивиться в цей момент, можеш навести на «об’єкт» вказівний палець і сказати тихенько «ббах!».

Джерело: Gunportal.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *