2000 гривень – “ціна” дозволу на нарізну зброю, яку вимагав начальник дозвільної системи поліції Миколаївської області
Підполковника поліції викрили на вимаганні з підлеглих коштів, які поліцейські повинні були вимагати з бажаючих отримати дозвіл на зброю. Працівники внутрішньої безпеки НПУ, за сприяння керівництва обласної поліції, спільно зі слідчими ГПУ затримали зловмисника в момент одержання «данини». Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України
У січні 2017 року до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України звернулися окремі співробітники дозвільної системи Управління превентивної діяльності Головного управління поліції Миколаївської області.
Поліцейські повідомили, що начальник дозвільної змушує їх виставляти «прейскурант» для власників зброї, які хочуть оформити дозвільні документи на неї або продовжити термін діючих. Сума залежала від виду зброї, найдорожче доводилося платити за первинне одержання дозволу на травматичну або нарізну зброю – 2 тисячі гривень. Ці гроші інспектори дозвільної обласної поліції передавали своєму шефу, який стверджував, що віддає їх «вище».
Про викритий факт було повідомлено керівництво поліції Миколаївської області та Національної поліції України. За матеріалами внутрішньої безпеки поліції слідчі Генеральної прокуратури України розпочали кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
40-річного підполковника поліції було затримано спільними діями бійців відділу швидкого реагування Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, оперативників Миколаївського УДВБ НПУ, за суттєвої підтримки обласної поліції, та слідчими ГПУ після одержання ним чергової суми неправомірної вигоди – 10,5 тисяч гривень.У службовому кабінеті та за місцем мешкання посадовця проведено санкціоновані обшуки.
На теперішній час чиновник затриманий слідчими ГПУ в порядку ст.208 КПК України. Вирішується питання щодо оголошення йому підозри та обрання міри запобіжного заходу. Санкція ч.3 ст. 368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строку від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.