У суботу, 19 травня 2024 року, виповнилось 50 років з дня, коли населення Женеви проголосувало за заборону полювання на території кантону. Незважаючи на зусилля мисливських товариств протидіяти народній ініціативі, 25 642 голоси проти 10 747 (при явці 21%) підтримали припинення практики полювання, яка в основному була зосереджена на дрібній дичині (зайцях, куріпках, фазанах, голубах). Про це повідомляє JagdSchweiz/ChasseSuisse/CacciaSvizzera/CatschaSvizra на своїй сторінці у Фейсбук.
Проте, яким був конкретний вплив цього рішення на невеликий кантон? Протягом двох років управління популяцією зайців стало необхідністю, оскільки збитки для сільськогосподарських культур ставали все більш значними. Інша дрібна дичина скоротилася, а велика дичина з’явилася. Дикі свині почали рити землю у виноградниках та кукурудзяних полях, що також спричинило численні збитки. Популяція козуль збільшилася, і їхній апетит до виноградників та фруктових дерев став відчутним. Потім прийшли олені, особливо в районі Версуа, де їх надмірна популяція перешкоджає відновленню лісу та спричиняє значні пошкодження культур. Птахи, які більше не турбувалися про рушниці, пішли за загальною тенденцією і скористалися ситуацією, особливо круки та голуби.
Читайте також: У Швейцарії відкриють літнє полювання на кабанів на місяць раніше
Вже давно дозволено відстріл для полегшення тиску на природу та сільське господарство. У 2023 році 13 професійних охоронців кантонального управління сільського господарства та природи змушені були відстрілити 480 диких свиней, понад 30 козуль і 25 оленів та оленят, оскільки жодні інші запобіжні заходи не були достатньо ефективними. Минулого року витрати на відшкодування збитків перевищили 300 000 швейцарських франків, дві третини з яких припадають на птахів, незважаючи на відлякувальні постріли.
Женевське рішення 1974 року дозволяє нам проаналізувати 50 років без полювання і зробити наступні висновки: витрати, спричинені цим рішенням, є величезними для кантону Женева, одного з найменших і найбільш густонаселених кантонів Швейцарії. Скасування полювання не означає, що дичина буде врятована.