6 чинників, які негативно впливають на стан ведення мисливського господарства

Про це розповів головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливства Івано-Франківського ОУЛМГ Геннадій Мельничук на нараді користувачів мисливських угідь Івано-Франківської області. За його словами, основними чинниками, що негативно впливають на стан ведення мисливського господарства є низький рівень вкладання коштів в охорону та відтворення мисливських тварин, недостатня чисельність єгерської служби по окремих господарствах, низька заробітна плата, відсутність службової зброї, автотранспорту, спецзасобів для фіксації проявів браконьєрства.

Нарада відбулась у вівторок, 13 листопада, в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

У нараді взяли участь віце-президент громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» Віктор Червоний, начальник Івано-Франківського обласного управління Руслан Осташук, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків, голови районних організацій ОО УТМР, директори та мисливствознавці державних лісогосподарських підприємств області та господарств інших форм власності.

Віктор Червоний у своєму виступі зазначив, що «українське суспільство, в тому числі і політики, ведуться на популістські гасла псевдо-екологів «Все заборонити!», тому останнім постійно вдається протягувати через Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України закони та постанови, які частіше шкодять, ніж допомагають покращити стан як мисливського, так і лісового господарства. Своїми популістськими гаслами та діями псевдо-екологи намагаються сформувати негативний образ мисливця, як браконьєра. У зв’язку з цим, роль громадських організацій таких, як Асоціація мисливців, у питаннях формування об’єктивної громадської думки про лісове та мисливське господарство є надзвичайно важливою та необхідною».

Віктор Червоний звернувся до присутніх із пропозицією об`єднати зусилля та дії з метою відстоювання прав мисливців та користувачів мисливських угідь, забезпечення єдиного потужного впливу на створення нової та удосконалення чинної законодавчої та нормативно-правової бази в Україні з питань ведення мисливського господарства, формування об`єктивної громадської думки про мисливство взагалі та вплив полювання на охорону, збереження та збільшення чисельності як об`єктів державного мисливського фонду, так і тваринного світу в цілому, зокрема, і червонокнижних.

Пропозицію Віктора Червоного щодо створення обласного осередку Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь та подальшої співпраці учасники наради схвалили одноголосно.

Начальник відділу Держпродспоживслужби Іван Васьків характеризуючи епізоотичну ситуацію в Івано-Франківській області, зазначив, що «у минулому році зареєстровано два випадки захворювання на африканську чуму свиней, в т.ч. один – у дикій фауні». Тому мисливці повинні дотримуватися техніки безпеки при добуванні диких тварин та відборі патматеріалу для здачі у ветлабораторію».

Начальник обласного управління у виступі вказав, що незважаючи на покращення стану ведення мисливського господарства, певні проблеми ще існують. Крім того, Руслан Осташук зобов`язав керівників мисливських господарств привести штат єгерської служби до вимог діючого законодавства, а також закликав збільшити вкладення у ведення мисливського господарства та подати пропозиції щодо створення обласного осередку «Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь».

За підсумками наради керівникам мисливських господарств доручили до 1 січня 2019 року довести чисельність єгерської служби до встановлених норм, забезпечити виплату заробітної плати не нижче встановленого діючим законодавством мінімуму, значно збільшити в цьому році вкладення у ведення мисливського господарства, в першу чергу, у підгодівлю та охорону мисливської фауни. Крім того, суворо дотримуватися вимог рішень ДНПК щодо здачі патматеріалу від 100% усіх добутих чи знайдених загиблими диких кабанів для дослідження на АЧС, посилити охорону мисливських угідь від проявів браконьєрства та ін.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *