7 фактів про утворення рогів у самця козулі

16

У козулі, крім м’яса і шкури, як у будь-якого впольованого рогатого звіра, значну цінність відіграють роги. Багато мисливців прикрашають ними своїм домівки, а деякі колекціонують їх, беруть участь у спеціалізованих виставках мисливських трофеїв. Криниця мисливця по матеріалах HuntingUkraine.com підготувала для вас 7 фактів, які необхідно знати про утворення рогів у самця козулі:

1 . Основною рушійною силою для росту рогів є інсулінозалежний гормон. Виробляється в печінці та самій зоні росту рогів.

2. При значному продукуванні тестостерону, дія інсулінозалежного гормону зменшується, аж до повного припинення перед гоном.

3. Восени, коли кількість тестостерону в крові після гону призводить до скидання рогів, рушійною силою росту є тривалість світлового дня.

4. Весною на місці відмерлої кісткової тканини, розеток скинутих восени рогів, формуються нові роги обтягнуті шкірою.

5. Після скидання рогів на місці розеток утворюються кров’яні подушки, які ізолюють тканину від попадання інфекцій. Під ними виростають зачатки майбутніх рогів. Остеокласти, з кожним роком зменшують висоту розеточного стовпчика. Чим старіший самець, тим коротший розеточний стовпчик.

6. З утворенням нових зачатків припиняється дія остеокласів. З кров’ю з головних судин шийної артерії по сонних та лобній гілці доходять поживні речовини і мінерали до зачатка нових рогів. Спочатку утворюються хрящоподібні частини штанг. М’які при їх стисканні. В цей період бувають травмування рогів та інші дефекти. Пізніше і ці хрящеві клітини відкладається фосфат кальцію, який надає твердості тканині. Хрящова тканина змінюється кістковою. Цей процес проходить знизу до верху. Тому шпіци штанг ще довго залишаються не сформовані і частіше піддаються пошкодженням.

7. Формування перлів як на штангах так і на розетках відбуваються після сформованої довжини рогів. Кровоносні судини наче вмуровуються між них. Місця проходження грубіших судин можна пізніше бачити по борознах вздовж штанги рогів поміж перлами. Судини з формуванням перлів все більше звужуються і перетискаються. Штанги рогів складаються не з однорідної кісткової тканини, як оболонку. Тому роги міцні і стабільні. Залишена від кровопостачання і живлення шкіра на нових рогах відмирає і сохне. Її самці очищають коли втирають рогами кущі, дерева, трави. З часом сформовані і очищені роги отримують свій колір та інтенсивність забарвлення.

Один коментар до “7 фактів про утворення рогів у самця козулі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *