Як стало відомо до внутрішнього дворика Університету яструб потрапив під час полювання за голубом. Проте, вполювавши здобич, сам яструб опинився у пастці.
Аби злетіти, яструбу потрібна або висота, тож опинившись у замкнутому подвір’ї невеликої площі, він не маючи змоги набрати швидкість та висоту не міг самостійно злетіти.
Після кількох невдалих спроб, коли птах під час розгону вдарявся о стіни та вікна будівлі знесилений яструб впав на землю.
Рятувальники другого відділення 1-ї пожежно-рятувальної частини за допомогою тканини спіймали яструба та вивезли на територію свого підрозділу.
Вже на фасаді частини трохи оговтавшись та зібравшись з силами хижий птах відправився у вільний політ.
Як пояснили фахівці орнітологи, – середина серпня час коли молоді яструби починають самостійні польоти. Можливо невдаха, один із таких молодих яструбів, який тільки опановує мистецтво польоту та полювання.
– Малий яструб, або як його ще називають яструб-перепелятник, хижий птах з родини яструбових, зазвичай мешкає у лісовій місцевості. Його здобич малі та середні птахи. Чисельність в Європі оцінюється у 340–450 тисяч пар, в Україні 4,5-7,6 тисяч пар.
У місті ці птахи зазвичай мешкають на горищах або високих від 10 метрів деревах, і голуби його найбільш поширена дичина. Останнім часом все більше хижих птахів обживають міста. У південно-західному районі Черкас, вже кілька років поряд із людьми мешкають пугачі, – написав у своєму “Фейсбуці” речник ДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко.