На Житомирщині намагаються збільшити популяцію зайця-русака
10 голів дикого зайця-русака у напіввільних умовах утримують лісівники Радомишльського лісомисливського господарства, з них 5 дорослих тварин і 5 малюків. За словами мисливствознавця підприємства Вадима Лайчука, це другий такий вольєр в Україні, який облаштували для збільшення популяції цих тварин у природі, – повідомляє Суспільне Житомир.
Ідея створити вольєр для утримання диких зайців-русаків у напіввільних умовах у Радомишльському лісомисливському господарстві виникла після лісової пожежі у Потіївському лісництві. Мисливствознавець Радомишльського лісомисливського господарства Вадим Лайчук розповів, що сталася ця пожежа у 2020 році.
“Там ми зловили зайців, – каже Вадим Лайчук. – Врятували їх від лихої долі. На сьогодні в клітках вольєру – 10 тварин. Дві самочки уже привели потомство. Одна самка – трьох зайців, інша самка – два”.
Для утримання цих диких тварин у вольєрі облаштували 4 клітки. Поки зайці житимуть там, але за місяць їх випустять на огороджену територію, площею майже 700 квадратних метрів.
“Цей молодняк, якому півтора місяці, поки що живе у клітках, – розповідає Вадим Лайчук. – І житиме тут ще півтора місяці. Потім ми випустимо їх у цей великий вольєр. До наступного року сформуємо власне маточне поголів’я”.
Лісничий підприємства Олексій Пузіков розповів, що ці тварини невибагливі у догляді та харчуванні.
“Зайців доглядає охоронець, – каже Олексій Пузіков. – Він закладає їм їжу. У нас є склад для кормів. Там є овес, кукурудза. Косимо овес зелений, кладемо до кліток. Даємо те, що заєць їсть у природі”.
За словами представника обласного управління лісомисливського господарства Романа Логвінчука, популяція диких зайців-русаків останнім часом зникає у дикій природі:
“Чисельність зайця-русака, на жаль, на сьогодні суттєво зменшується. Перша причина, я б сказав, через отруєння полів. Ми знаємо, як зараз обробляють аграрії сільгоспугіддя. Це, як правило, великі агрофірми. У них великі агрегати для оброблення землі. А заєць-русак, це, як правило,представник польової дичини. І від цього він потерпає”.
У створення заячого вольєра лісничі вклали 50 тисяч гривень.
До кінця літа 10 молодих диких зайців випустять у природне середовище. Щороку фауна лісових галявин, де заборонено полювання, поповнюватиметься щонайменше 50 видами цих тварин.