FACE: полювання та збереження горлиці в 2023 році
Цьогорічний сезон полювання на горлицю став третім роком реалізації програми адаптивного управління видобутком (AHM), яку очолює Європейська Комісія (ЄК). Про це повідомляє FACE.
Незважаючи на те, що звучали заклики до повного мораторію на полювання на горлицю, країни-члени з центрального та східного пролітного шляху дотримувалися рекомендації ЄК у 2021 році зменшити рівень добування на 50%. Цей пролітний шлях включає Австрію, Румунію, Італію, Мальту, Болгарію, Грецію та Кіпр (хоча останній є частиною прольотного шляху Чорне море-Близький Схід).
Загалом ці держави-члени досягли скорочення добування більш ніж на 70% у 2021 та 2022 роках. Цей успіх став результатом встановлення національних/регіональних і щоденних/сезонних квот на добування для мисливців. Наприклад, у кількох італійських регіонах було встановлено ліміт у розмірі 10 горлиць за сезон на одного мисливця, максимум 5 на день. Щоб стежити за прогресом цих квот, були створені нові онлайн-системи звітності, які дозволяють мисливцям реєструвати видобуток у режимі реального часу. Після досягнення квоти сезон полювання на горлицю закривається.
Завдяки активній підтримці мисливського співтовариства в цих державах-членах скорочення добування в Центральному/Східному прольоті було успішним. Підсумки мисливського сезону 2023 року будуть обговорені найближчим часом у рамках Цільової групи ЄС з відновлення птахів.
Однак лише зменшення добування не відновить популяції горлиці. Управління середовищем проживання та ширші дії з відновлення є ключовими для відновлення всіх птахів, що знаходяться на сільськогосподарських угіддях. Горлиця потребує відповідного середовища існування для розмноження та пошуку їжі, яке зникає через інтенсифікацію сільського господарства в Європі.
На щастя, мисливці вже давно присвятили себе збереженню горлиці, інвестуючи значні ресурси в заходи середовищ, де цей вид придатний для полювання. Наприклад, хоча дослідження підкреслюють важливість живоплотів та інших ділянок природної рослинності на сільськогосподарських угіддях для горлиці, мисливці у Вандеї (Франція) за останні 20 років висадили 512 000 дерев і кущів, що становить 374 га лісів і 96 га. км живоплоту, за кошти Федерації полювання.
Іншим хорошим прикладом є засів тисяч гектарів на рік (понад 110 000 гектарів у період з 2005 по 2019 роки за кошти понад 2 мільйони євро, фінансованих Конфедерацією мисливців Греції) культурами, багатими на насіння, такими як соняшник, які залишаються незібраними, і які створюють багату мозаїку насіння, дуже корисну для горлиці та біорізноманіття в цілому.
Мисливці також активно займаються дослідженнями, наприклад, колекцією крил, отриманих під час добування. Аналіз даних, отриманих під час обстеження крил, є корисним, оскільки він дає оцінку співвідношення між добутими дорослими особинами та молодими особинами, що можна використовувати для відстеження річного репродуктивного успіху.
FACE закликає своїх членів, а також національні органи влади продовжувати зусилля в управлінні середовищем проживання та його відновленні , дослідженнях і моніторингу. Це включає підтримку хороших програм звітності про врожай і вдосконалення систем, де це необхідно.