Дослідження: 28% французьких мисливців, що полюють з собаками – жінки
Полювання з гончими, або венерія, має давні традиції у Франції. Однак навколо нього існує чимало міфів та хибних уявлень. Щоб розвінчати поширені стереотипи, інститут досліджень громадської думки CSA Research провів цікаве соціологічне дослідження учасників полювання з гончими у Франції. Результати суперечать звичним уявленням про цей вид полювання.
[3d-flip-book mode=”thumbnail-lightbox” id=”17496″ template=”short-white-book-view” lightbox=”dark”][/3d-flip-book]
Один з найпоширеніших міфів – що полювання з гончими є переважно аристократичною традицією. Нібито ним займаються в основному представники вищих прошарків суспільства та нащадки дворянських родів. Проте дослідження CSA Research спростовує цей стереотип.
Згідно з результатами, більшість учасників полювання з гончими у Франції – це жителі сільської місцевості. Тобто переважно прості сільські мешканці, а не аристократи. Також серед венерів досить багато молоді. Це здебільшого чоловіки віком 30-60 років, але є і чимала частка жінок. Тож полювання з гончими не є суто чоловічим заняттям.
Ще один розповсюджений міф – нібито це дуже дороге захоплення, доступне лише багатіям. Але насправді венерія відкрита для людей з різним достатком, адже існують можливості займатися нею і з обмеженим бюджетом. Головне – бажання і passion de la chasse, пристрасть до полювання.
Також варто розвінчати упередження, нібито полювання з гончими – це пережиток минулого, своєрідний анахронізм. Насправді воно досі популярне у Франції – практикується приблизно у 70 департаментах країни з 96. Тобто фактично по всій території, за винятком найбільш урбанізованих регіонів. Загалом у полюванні з гончими регулярно беруть участь близько 20 000 французів.
Чому цей вид полювання досі популярний у Франції? Перш за все, його прихильники вбачають у ньому важливу культурну традицію, частину національної спадщини. Крім того, парфорсне полювання приносить задоволення як сам процес, так і можливість спілкування на природі у колі однодумців.
Водночас полювання з гончими має і чимало противників у Франції. Основні аргументи критиків – жорстокість щодо тварин та архаїчність цієї традиції. Деякі навіть вдаються до маніпуляцій, нібито полювання з гончими практикують виключно багаті аристократи. Але, як бачимо, це не відповідає дійсності.
Отже, полювання з гончими у Франції і сьогодні залишається популярним мисливським захопленням. Його прихильники і противники сперечаються щодо гуманності та етичності цієї традиції. Проте соціологічні дослідження показують, що займаються парфорсним полюванням здебільшого прості сільські жителі, а не аристократи. В усякому разі, полювання з гончими є невід’ємною частиною французької мисливської культури. Тож воно, ймовірно, ще довго залишатиметься популярним видом полювання у Франції.