Лісова галузь отримала 5,45 млрд грн доходу, а в мисливській – лише плани без конкретики. Такий висновок можна зробити з допису, який опублікував у Facebook Віктор Смаль, голова Державного агентства лісових ресурсів України.
Зокрема Віктор Смаль, повідомив, що на розширеному засіданні колегії Держлісагентства підвели підсумки роботи лісової галузі за I квартал 2024 року. Лісове господарство демонструє позитивну динаміку: отримано 5,45 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції (приріст 16%), сплачено до бюджетів 2,82 млрд грн податків (на 820 млн грн більше, ніж торік), середня зарплата в галузі зросла на 7088 грн і становить 21516 грн. Про це повідомив
Водночас, у мисливській галузі, яка також у компетенції Держлісагентства, звітувати особливо нічим, окрім планів і намірів.
На колегії обговорювалися питання готовності до пожежонебезпечного періоду та боротьби з лісовими пожежами. З початку року в лісах ліквідовано 130 пожеж на площі 366 га, з яких 86% виникли внаслідок російської агресії. Збитки від лісових пожеж торік склали понад 2 млрд грн. Наголошувалося на потребі оновлення застарілої пожежної техніки.
Читайте також: Німеччина виділяє мільйон євро на підтримку лісового господарства України: а як же мисливство?
Щодо мисливського господарства, то, окрім згадки про розпорядження Кабміну «Про схвалення Стратегії мисливського господарства України на період до 2035 року», яке ще не прийняте, начальник відділу мисливського господарства та полювання Володимир Каленіченко відзначив, даний документ передбачає внесення ряду змін до діючих та розроблення нових, орієнтованих на кращий досвід Європи нормативно-правових актів.
Проте конкретики в цих пропозиціях, як і результатів роботи, не прозвучало.
За результатами колегії Держлісагентство прийняло рішення вжити низку заходів. Серед них – провести інвентаризацію наявної пожежної техніки з метою її оновлення, розробити інтерактивну карту мисливських угідь та створити робочу групу для аналізу законодавства у галузі мисливського господарства і підготовки проекту нової редакції Закону «Про мисливське господарство».
Але знову ж таки, це лише плани, а не конкретні результати.
Виникає логічне запитання: чому Держлісагентство, маючи в своїй компетенції розвиток мисливської галузі, приділяє їй так мало уваги? У звіті немає жодної інформації про реальний стан мисливського господарства, результати таксації угідь, перспективи відкриття полювання в сезоні 2024-2025, динаміку популяцій мисливських тварин, боротьбу з браконьєрством тощо. Натомість – лише наміри й плани, які ще невідомо, чи будуть реалізовані.
Звісно, успіхи лісівників заслуговують на повагу. Але ігнорування проблем і потреб мисливського господарства може мати негативні наслідки. Адже мисливство – це не лише хобі, а й інструмент збереження біорізноманіття, регулювання чисельності тварин, розвитку сільських територій тощо.
Тож, можливо, Держлісагентству варто не лише звітувати про успіхи лісівників і будувати плани щодо мисливства, а й приділити належну увагу комплексному розвитку мисливського господарства, підкріпленому конкретними результатами? Адже лише збалансований підхід до управління лісовими та мисливськими ресурсами, а не лише стратегії й наміри, дозволить забезпечити сталий розвиток цих галузей та примножити природні багатства України.
3 коментарі до “Лісова галузь отримала 5,45 млрд грн доходу, а в мисливській – лише плани без конкретики”