А вам вдавалось вполювати зайця-русака вагою 7 кг? Правила полювання на хутрових від Закарпатського ОУЛМГ
За знищення диких тварин при проведенні незаконного полювання порушників штрафують. Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на прес-службу Закарпатського ОУЛМГ.
У Закарпатській області триває сезон полювання на хутрових звірів та парнокопитних тварин. Зокрема на зайця-русака. Заєць-русак є найкрупнішим представником сімейства заячих. Середня маса русака, приблизно, 4 кг, хоча відомі повідомлення про масу до 7 кг Довжина тіла зайця 50-70 див. Забарвлення хутра зайця – змішані руді, палеві і сірі тони, відтінки залежать від мість життя русака. Охота на зайця – русака проводиться наступними основними способами: охота з підйому, з гончаками, тропленням після випадання снігу і на засідках.
Сезон 2016 – 2017 років:
Відкриття полювання на хутрового звіра триває з 12 листопада 2016 року. Сезонна відстрільна картка коштує 300 грн. (виписка з наказу нижче).
Днями полювання є:
– на зайця-русака – виключно субота
– на лисицю, єнотовидного собаку, вовка – субота і неділя, а в лютому 2017 року для мисливців (насамперед власників мисливських собак норних і гончих порід) – усі дні тижня під керівництвом єгерської служби користувачів мисливських господарств за разовим відстр006ільними картками
Під час полювання мисливець зобов’язаний мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на відстріл тварин (ліцензія або відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, за наявності мисливської собаки − паспорт на мисливську собаку. При придбанні відстрільної картки мисливці зобов’язані ознайомитись із заборонами наполювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей, проведенні господарських робіт тощо. У свою чергу, користувачі мисливських угідь зобов’язані ознайомити мисливців з цією інформацією.
У випадку незаконного добування або знищення диких тварин при проведенні незаконного полювання порушники притягаються до відповідальності у вигляді накладення штрафу в розмірі від 1 020 до 2 040 грн, з конфіскацією зброї та інших засобів полювання, а також відшкодовують збитки відповідно до такс для обчислення розміру збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання за кожну добуту тварину, а саме: лось – 20 000 грн; олень благородний – 15 000 грн; олень плямистий – 10 000 грн; лань – 10 000 грн; кабан – 10 000 грн; муфлон – 8 000 грн; козуля – 8 000 грн; бобер – 2 600 грн; бабак – 1 500 грн; куниця лісова і кам’яна – 1 500 грн; ондатра – trostnikovaja-sutora-melkaja-zhitelnica-zaroslej-animalreader-ru-0051 000 грн; заєць-русак – 500 грн; тхір лісовий – 500 грн; білка – 100 грн; птахи: лебідь шипун і кликун – 1 000 грн; галагаз – 500 грн; гуси – 500 грн; фазан – 500 грн; сіра куріпка – 500 грн; качки – 250 грн; лиска – 250 грн; голуби – 250 грн; кулики – 250 грн; перепілка – 250 грн; інші мисливські птахи – 250 грн.
Також передбачена відповідальність за порушення правил полювання (без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування), розмір штрафу для громадян становить від 102 до 1 020 грн, а для посадовців від 510 до 1 530 грн.