Крижень масово повертається на річки Волині та Рівненщини вперше за 30 років
На Волині та Рівненщині зафіксовано масове повернення крижня (дикої качки) на річки, де цей вид не гніздився у значних кількостях протягом останніх трьох десятиліть. Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України у Facebook за результатами щорічного обліку пернатої мисливської дичини. Експерти відзначають безпрецедентне зростання популяції цього виду, пов’язуючи це явище із кліматичними змінами та вимушеною міграцією птахів із східних та південних регіонів України через військові дії.
За даними Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, крижень почав масово гніздитися на таких річках як Стир, Случ та Горинь. Це суттєве відкриття, оскільки протягом останніх 30 років подібного масштабного гніздування цього виду на цих водоймах не спостерігалося.
Читайте також: Американські вчені зафіксували рекордну швидкість польоту качки
Фахівці підкреслюють, що мова йде не про поодинокі випадки, а про значне збільшення популяції крижня, яке може мати довгострокові наслідки для екосистеми регіону та мисливського господарства.
Цікаво, що спостерігається також збільшення кількості голуба-горлиці, який в порівнянні з голубом-вяхирем був дуже малочисельним протягом попередніх десяти років.
Облік пернатої дичини проводиться щорічно у ранішні та вечірні години, коли птахи найбільш активні у пошуках їжі. Фахівці-обліковці застосовують специфічні методи виявлення і підрахунку середньої чисельності кожного виду пернатих.
Один коментар до “Крижень масово повертається на річки Волині та Рівненщини вперше за 30 років”