АЧС знищила поголів’я кабанів, у лісгоспі не розгубились і почали розводити ланей
У вольєрі Гайсинського лісництва вже нараховується 35 ланей. Про це повідомляє прес-служба Вінницького ОУЛМГ.
Мисливське господарство потребує чималих фінансових вкладень. Воно є досить вразливим через природні фактори. Минулого року мисливське господарство зазнало величезних втрат у зв’язку з епідемією АЧС. Але мисливствознавці та єгері держпідприємств Вінницького ОУЛМГ постійно шукають альтернативні шляхи виходу із кризових ситуацій. Для збільшення чисельності мисливської фауни проводяться біотехнічні заходи, організовано боротьбу із браконьерами і порушниками правил полювання, регулюється чисельність хижих і шкідливих тварин. Ріст чисельності мисливських тварин спостерігається у Жмеринському, Могилів-Подільському та Гайсинському лісгоспах.
Гайсинські лісівники другий рік розводять лань у вольєрі для напіввільного утримання диких тварин площею 57 га (Гайсинське лісництво). Завезли 25 голів лані (7 самців і 18 самок) із приватного мисливського господарства «Вепр» (Гайсинський район). Чисельність поголів’я зросла до 35 голів, але поки що на сьогодні ліцензії на добування лані не видають. Тварин утримують для збільшення поголів’я, створюючи для цього у вольєрі всі необхідні умови: водопій, годівниці, солонці. На території вольєру облаштоване приміщення для зберігання кормів, а за вольєрним господарством наглядають єгер та штатний працівник. Корми для підгодівлі диких мисливських тварин заготовляють усі лісництва, а коренеплоди у більшості закуповують. З часом, коли чисельність ланей доведуть до оптимальної, тварин планують випустити у мисливські угіддя.
– ДП «Гайсинський лісгосп» побудував вольєр для напіввільного утримання дикого кабана у 2012 році, – розповів мисливствознавець ДП «Гайсинський лісгосп» С.І. Злепко. – Але оскільки епідемія АЧС практично знищила поголів’я цих тварин, у вольєрі розмістили ланей. Адже керівництво лісгоспу розуміє, що мисливське господарство – невід’ємна ланка лісового господарства і шукає альтернативні шляхи розвитку цієї галузі. Ще один хороший приклад – будівництво фазанарію у Гайсинському лісництві.
У 2017 році чисельність копитних тварин в цілому по Україні знизилася до 215 тис. голів (2013 рік – 240 тис.). Загальні витрати мисливських господарств по Україні минулого року становлять аж 338 млн грн, а надходження – усього 158 млн грн.