Африканську чуму свиней виявили в мертвих кабанів поблизу Будапешта (ЗМІ)

357847b49075d0369e24a1827ef3d153Національне управління харчових мереж Угорщини заявило, що лабораторні обстеження мертвих кабанів, виявлених в районі Будакесі (область Пешт), виявили небезпечну чуму свиней. Про це повідомляє інтернет-видання Mukachevo.net.

Зазначається, що поблизу Будапешта за останні кілька місяців багато разів повідомляли про мертвих кабанів, знайдених по всій області. У п’яти кабанів чумний вірус ASP був виявлений під час лабораторних досліджень. Було наказано про негайний відстріл диких тварин.

Вважається, що вірус африканської чуми на околиці Будапешта привезли люди з країн, де вирує хвороба. І хоча африканська чума свиней нешкідлива для людського організму, але завдає серйозної шкоди економіці, оскільки заражених тварин потрібно негайно вбити та спалити.

Угорська ветеринарна служба заявляє, що всі ті, у кого хворіють свині мають негайно повідомити про це службі. Також попереджають всіх не викидати сміття на природі та ретельно очищати взуття та одяг після походу до лісу.

Не виключено, що буде посилено контроль на кордонах Угорщини, зокрема з Україною. Такі заходи вже відбувалися. Зокрема дуже ретельно перевіряли пакунки українських заробітчан – і за бутерброд з ковбасою чи салом могли завернути додому або навіть депортувати з країни.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *