Андрій Мальований: Штрафи за порушення правил полювання занизькі, їх необхідно переглядати

«На жаль, рівень штрафів за порушення залишається вкрай низьким, щоб стимулювати громадян дотримуватись законодавства під час сезону полювання. Згідно з статтею 85 адмінкодексу порушників чекають санкції від 6 до 60 неоподатковуваних мінімумів (від 102 до 1021 гривень). Натомість необхідно переглянути і встановити нові, адекватні штрафи, адже лише високі санкції зроблять незаконне мисливство ризикованим для громадян. Сподіваюсь, що Парламент і Уряд не залишать цю проблему поза увагою», – зазначає Андрій Мальований, голова Державної екологічної інспекції України.

Варто зазначити, що із 22 листопада на території Рогатинського лісового господарства у Івано-Франківській області почався сезон полювання на пушного звіра. Державна екологічна інспекція планує проведення рейдових перевірок, щоб перевірити, чи дотримуються мисливці правил полювання.

«З 22 листопада на території Рогатинського лісгоспу на Івано-Франківщині стартував сезон мисливства на пушного звіра. Держекоінспекція посилить контроль на території Прикарпаття і проводитиме рейдові перевірки за дотриманням правил полювання», – зауважив Андрій Мальований.

Він роз’яснив, що саме будуть перевіряти інспектори під час таких мисливських рейдів.

«В першу чергу, будемо здійснювати документальний контроль, перевіряючи наявність мисливських документів та їх відповідність природоохоронному законодавству. Для законного полювання громадянин зобов’язаний надати:

– посвідчення мисливця;

– щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

– дозвіл на добування мисливських тварин (відстрільну картку) з відміткою про проведення полювання у зазначений день чи добуту дичину;

– відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;

– паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання. У разі відсутності якогось з цих документів інспектор ДЕІ готує адмінпротокол на порушника та стягує штраф. Санкції застосовуються також до громадян, які використовують заборонені знаряддя лову, полюють на непризначених для цього територіях та в заборонений час», – деталізував Андрій Мальований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *