На Ічнянщині браконьєри знову вбили лося. Чому Мінприроди мовчить?
В Ічнянському районі 12 січня невідомі влаштували полювання на лося.
Рештки тварини були виявлені в агролісгоспі зі сторони Безбородькового хутору.
Про це на сторінці Police Chernigiv region. ua (офіційна) у Facebook повідомляє Юрій Марченко.
Близько 5-ї ранку зайшли з часних угідь лосі, а з 9-ї ранку залетіли дві Ниви світлого і зеленого колору. О 13:00 було близько 11 пострілів», – написав Юрій Марченко.
Проте наразі ні на сторінці Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, ні Міністерства екології та природних ресурсів України, ні Державної екологічної інспекції у Чернігівській області нема жодних коментарів і повідомлень з цього приводу.
Нагадуємо, 27 листопада Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконними наказ Міністерства екології «Про заборону полювання на лося» і наказ «Про внесення змін до переліку видів тварин, які заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)».
Водночас Міністерство екології та природних ресурсів України подало до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу щодо рішення Окружного адміністративного суду м.Києва, яким скасовано наказ про занесення лося європейського до Червоної Книги України.
Мінприроди наполягає, що суд оцінював не саму процедуру ухвалення міністерського наказу, яка відбулася без порушень, із дотриманням норм національного законодавства, а висновок наукової установи – Національної комісії із питань Червоної книги України НАН , яким державі рекомендовано взяти тварину під захист. Згідно наукових даних, цей вид тварин потребує захисту та підпадає під категорію ‘вразлива’.
У Мінприроди як органу влади, який формує державну політику в природоохоронній сфері, немає підстав не довіряти висновкам Національної комісії з питань Червоної книги, які базуються на науковому аналізі популяції лося на території України.
Мінприроди лося європейського внесло до Червоної книги України своїм наказом у грудні 2017 року.