– 1415 лисиць протягом 2015 року вполювали наші мисливці. Ця тварина – одна з основних поширювачів сказу. Аби запобігти цьому, лисиць дозволили відстрілювати до першого березня. З кожним роком цих тварин стає дедалі більше на Буковині, – розповідає Голова Чернівецької обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Георгій Рудяга, який вже 48 років полює на лисиць.
За словами Георгія Рудяги, потомство лисиць виживає майже у 80 відсотках. У деяких районах буває по 10-15 лисиць на тисячу гектарів, що значно перевищує норму. Вони можуть переміщатися за місяць у радіусі 115 кілометрів. Найбільше їх у передгір’ї та на рівнинах. У Кельменецькому та Сокирянському районах, де багато водойм, вони полюбляють ховатися в очеретах.
Водночас, лисиці підходять близько до сіл і забігають на подвір’я будинків за здобиччю. Часто їх можна побачити навіть вдень біля курятників. Завелися лисиці й в одному з районів Чернівців – Садгорі на території колишньої військової частини, що на вулиці Александрі. Ціле лисяче сімейство бачили біля дитсадка №26.
– Цього року справді дуже багато лисиць. Батько, який проживає у селі, розповів, що лис викрав у нього майже половину курей. Приходить на подвір’я навіть вдень, коли батько порається по господарству, – запевнив мисливець із 32-річним стажем Іван Дирда. – Все тому, що цих тварин невигідно вбивати, хіба що заради азарту. Зараз хутро лисиці можна продати хіба що на базарі перекупникам за 80-100 гривень.
Георгій Рудяга, каже, що у межах населених пунктів відстріл лисиць, як і будь-яких інших тварин, заборонений. Однак це можна робити на відстані більше 200 метрів від житлових будинків. Про це повідомляє molbuk.ua.