Бюрократи з комісії обговорюють папери, а в полях та лісах реальні проблеми

В полях та лісах реальні проблеми, поки чиновники на черговому засіданні комісії рапортують про стабільність епізоотичної ситуації і стверджують, що: “заплановані заходи по профілактичним щепленням, лікувально-профілактичним обробкам та діагностичним дослідженням виконані”.

В полях та лісах реальні проблеми

Днями мені потрапила на очі інформація опублікована на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області щодо засідання Державної протиепізоотичної комісії Чернігівської області. І що ж побачив? Купу чиновників у костюмах, які сухо звітували про виконання якихось планів та графіків. – До заходу в режимі відеоконференції долучилися понад 100 учасників, – з піднесенням зауважує автор публікації від якої в читача має скластись враження, що все під контролем, епізоотії не спостерігається, ситуація стабільна.

Проте фермери та мисливці, пишуть і говорять про інше.

Неконтрольоване розповсюдження хвороб, брак коштів та ресурсів для боротьби з ними, складнощі у роботі через бойові дії тощо.

Зокрема, за інформацією видання pigua.info, у 2023 році в Чернігівській області випадки АЧС фіксувались в таких населених пунктах: Ніжинський район, с. Коломійцівка ТОВ «Нива 2008», Прилуцький район, с. Івківці, ДПДГ «Івківці», Ніжинський район, смт. Лосинівка, Чернігівський район Козелецький геріатричний пансіонат, Чернігівський район, с. Новоукраїнське, Прилуцький район, с. Кіколи, Ічнянський національний природний парк.

Що стосується сказу. Теж нема реальних даних. А Чернігівська районна державна адміністрація, 2 січня, вже 2024 року, інформує, що в селі Хрещате Кіптівської громади виявлено сказ і протиепізоотична комісія ввела карантинні обмеження та визначила загрозливу зону в радіусі 10 км. До зони обмежень увійшли такі населені пункти: с. Гальчин, с. Новий шлях, с. Розівка, с. Шпаків Кіптівської громади, смт Олишівка Олишівської громади та угіддя мисливського господарства УТМР.

І ця прірва між “офіційною версією” чиновників з Держпродспоживслужби та реальним станом справ дедалі зростає. Аж дивно, що вони функціонують ніби в паралельних всесвітах. Чому вони не називають реальну статистику по випадках сказу та АЧС?

Отож, доки представники влади задоволено констатують стабільність та всеперемагаючий контроль, реальне життя кипить зовсім за іншими сценаріями. І варто було б чиновникам частіше спускатися до народу та дізнаватися реальний стан справ, а не жити ілюзіями на основі паперів. Адже інакше прірва між владою та суспільством стане непереборною.

Автор: Дмитро Хантер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *