Через вовків в Німеччині стає більше вівчарок (ФОТО)

Вівчарки знову потрібні пастухам, щоб захищати худобу від вовків, які повертаються до Німеччини, про це повідомляє Deutsche Welle.

З Гюнтером – все зрозуміло без перекладу, а Біне – це по-німецьки Бджола

До списку різних вівчарських та скотогінних порід входить десятки назв: німецькі, австралійські, південноруські вівчарки. Виводилися вони спочатку, щоб допомагати пастухам овець і іншої свійської худоби, зокрема, охороняти їх підопічних від нападів вовків та інших хижаків. На наших фотографіях – піренейські гірські собаки Біне і Гюнтер з Кірхвальда в регіоні Айфель в землі Рейнланд-Пфальц.

В останні десятиліття для тваринників в Німеччині особливої необхідності в них не було – більшість пасовищ все одно обгороджено, а вовків тут винищили в позаминулому столітті. Вівчарки на луках, звичайно ж, зустрічалися, але були свого роду даниною традиції. Однак зараз вовки повернулися в німецьку дику природу  і все частіше нападають на овець, кіз чи телят.

Біне, Гюнтер і вівці. фотографії

Овець бачимо, але де серед них вівчарки?
Гюнтер обходить підзвітну територію
Пастораль в німецькому АЙФЕЛІ
Вівчар Хайке Дам-Рулф (Heike Dahm-Rulf) зі своїми собаками

Як захистити овець від вовків

Вовки – тварини рідкісні, знаходяться під охороною, полювання на них в Німеччині суворо заборонено. Вимоги законодавчо дозволити хоча б відстріл так званих проблемних вовків, які регулярно нападають на домашню худобу в якомусь районі, викликають гострі дискусії між фермерами та екологами. Влада компенсує фермерам збитки: виплачують компенсації, беруть участь у фінансуванні захисних заходів – придбання спеціальних високих огорож, а також вівчарок.

Скільки коштує навчена вівчарка

Як зазначає інформаційне агентство dpa, підготовка таких собак триває від двох з половиною до трьох років. Навчена вівчарка коштує не менше трьох тисяч євро. Майбутні сторожові собаки повинні рости і виховуватися в стаді – відчувати запах тварин, яких будуть колись охороняти, ще до того, як відкриють очі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *