Чергова спроба дискредитації мисливців: як шокуюче відео стало інструментом інформаційної атаки

Один із телеграм-каналів Рівненщини з аудиторією понад 153 тисячі підписників опублікував відео жорстокого поводження з собакою, безпідставно стверджуючи, що цей злочин відбувається на території мисливського господарства “Поліське-Сарни”. У публікації прямо вказувалося, що “нелюд у мисливському господарстві «Поліське Сарни» влаштовує собачі бої та стріляє собакам у голову задля розваги”.

Поширене відео викликало шквал негативних реакцій та коментарів, набравши понад 44 тисячі переглядів лише за кілька годин. Згодом інформація з’явилася у дайджесті “Головне за день для рівнян”, що ще більше посилило її розповсюдження.

Головне управління Національної поліції у Рівненській області повідомило про розслідування факту жорстокого поводження з твариною: “Оперативники карного розшуку встановили, що це 42-річний житель Рівненського району, який нині перебуває у слідчому ізоляторі за вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146 та ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України”.

Поліція також зазначила, що подія відбулась ще у 2021 році. За фактом жорстокого поводження із тваринами розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 299 Кримінального кодексу України. При цьому в офіційних повідомленнях правоохоронців немає жодної згадки про мисливське господарство “Поліське-Сарни”, що непрямо свідчить про відсутність доказів щодо причетності господарства до інциденту.

Адміністрація мисливського господарства “Поліське-Сарни” оперативно відреагувала на звинувачення: “МГ «Поліське-Сарни» вже звернулося до поліції із зустрічною заявою щодо поширення неправдивої інформації, яка завдає шкоди нашій репутації. На оприлюдненому відео немає жодних законних підстав вважати, що зображене дійсно відбувається на території нашого господарства. Ми не маємо до цього жодного відношення”.

Особливу увагу привертає той факт, що до поширення негативних наративів про мисливців долучилася чиновниця одного з національних природних парків, яка у коментарі до публікації Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України безпідставно пов’язала жорстоке поводження з тваринами з мисливською діяльністю загалом, заявивши: “Це якраз мисливці і вчиняють. Собачі бої, то ж для них не розвага, а підготовка до роботи (полювання)”.

Скрін коментаря

Цей випадок не є поодиноким у низці спроб дискредитації мисливської спільноти. Нещодавно “Криниця мисливця” повідомляла про інший випадок інформаційного тиску на мисливську галузь, коли представники КЕКЦ організували акцію протесту біля Міністерства захисту довкілля України, публічно оголосивши “війну” державному органу за розробку законної Стратегії розвитку мисливського господарства.

Подібні необґрунтовані узагальнення та звинувачення свідчать про системну проблему цілеспрямованої дискредитації мисливської галузі, коли реальні злочини окремих осіб або вирвані з контексту відео використовуються для формування негативного іміджу всієї мисливської спільноти.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у своїй офіційній позиції наголосило на неприпустимості жорстокого поводження з тваринами, не підтверджуючи при цьому будь-який зв’язок інциденту з мисливським господарством.

Ця ситуація яскраво демонструє, як реальні злочини та маніпулятивні заяви можуть використовуватися для дискредитації законної діяльності мисливських господарств, які працюють з дотриманням природоохоронного законодавства України.

Один коментар до “Чергова спроба дискредитації мисливців: як шокуюче відео стало інструментом інформаційної атаки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *