Черкащина: тривають карантинні заходи з недопущення поширення АЧС

img_2070Нині на території Шполянщини та Смілянщини проводять ряд карантинних, обмежувальних та роз’яснювальних заходів щодо недопущення поширення африканської чуми свиней. Посилити та контролювати їх хід закликав заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв. Це відбулось під час проведеної вчора в ОДА регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Зауважимо, нещодавно поблизу міського звалища твердих побутових відходів та в лісозахисній смузі неподалік села Журавки на Шполянщині виявили тіла загиблих свиней. За результатами лабораторних досліджень узятих матеріалів, факт наявності африканської чуми свиней підтвердився. Відтак провели районну протиепізоотичну комісію та регіональну комісію з питань ТЕБ та НС. Відповідні служби вжили необхідні карантинні заходи.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Альона Бойко детально поінформувала про оперативне їх проведення, зокрема: встановлення карантинно-поліцейських постів, облаштування дезбар’єру, дератизацію, а також епізоотичне розслідування, утилізацію трупів та дезінфекцію місць їх виявлення.

img_2074-1024x768Натомість голова Шполянської РДА Володимир Потапенко запевнив у тому, що в районі нині цілодобово працюють ветеринарно-поліцейські пости, усі відповідальні служби.

img_2073
На сьогодні визначено межі 20-тикілометрової зони нагляду по АЧС, куди віднесені ряд населених пунктів Шполянського та Смілянського районів Черкащини, а також кілька з Кіровоградської області. Головному ж управлінню Держпродспоживслужби в Кіровоградській області спрямовано лист про необхідність проведення заходів з недопущення виникнення та поширення АЧС.

– Всі ми добре розуміємо, наскільки небезпечним є захворювання на африканську чуму свиней і яких збитків може завдати його поширення, – наголосив заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв. – Тож маємо вжити усіх необхідних заходів з ліквідації захворювання та недопущення розповсюдження його на території області.

Костянтин Сапартаєвич звернувся до керівників районів та всіх служб відповідально віднестись до роботи, проконтролювати проведення необхідних заходів, зокрема утилізації загиблих тварин, функціонування поста ветеринарно-санітарного контролю на міському сміттєзвалищі та дорогах на в’їзді-виїзді зі Шполянського району, переміщення тварин територією району та із сусідньою Кіровоградською областю. Також заборонити стихійні місця торгівлі тваринною продукцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *