За фактом незаконного полювання, вчиненого службовими особами столичної рибоохорони, поліцейські відкрили кримінальне провадження. У зловмисників вилучено тушу свіжозабитого бобра, десяток пакетів із лосиним м’ясом та майже сотню голів риби. Про це повідомляє сектор комунікації поліції Чернігівської області.
Поліцейські дозвільного відділу Головного управління Нацполіції області та Чернігівського відділу поліції встановили особи підозрюваних у незаконному полюванні. Ними виявилися один з державних інспекторів столичної державної установи, який був у змові зі сторожем одного з об’єктів цієї ж установи.
Для вивезення своєї браконьєрської здобичі з місць полювання до Чернігова спільники використовували службову автівку марки «УАЗ». При огляді місця події слідчо-оперативна група чернігівської поліції виявила та вилучила з салону автомобіля тушу свіжозабитої тварини, зовні схожої на бобра, та десять поліетиленових пакетів із м’ясом, ймовірно, лосиним. Правильність цих припущень встановить відповідна експертиза.
Також у посадовця рибоохорони та його спільника вилучено понад 80 голів риби, теж добутої у браконьєрський спосіб. Службову автівку зловмисників поліція поставила на штрафмайданчик.
Загальна сума збитків, завданих природним багатствам держави незаконними діями цієї пари зловмисників, наразі встановлюється.
Слідчі поліції відкрили провадження за частиною 2 статті 248 Кримінального кодексу України (незаконне полювання, вчинене службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб). Максимальне покарання згідно з нею — до п’яти років позбавлення волі.
Триває досудове розслідування.
Тим часом інцидент прокоментували в Управлінні Держрибагентства у Києві та Київській області.
«Позиція Київського рибоохоронного патруля тут безкомпромісна – з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого проступку вирішується питання щодо відсторонення головного державного інспектора від виконання посадових обов’язків та всебічному сприянню досудового розслідування даної справи. Якщо вину буде доведено – правопорушники мають бути покарані відповідно до Кримінального кодексу» – зазначив т.в.о. начальника Управління Держрибагентства у Києві та Київській області Сергій Старунов.