Чи зачепить комплексна реформа мисливське господарство?

Це питання я задав собі, коли прочитав дві публікації у фейсбук, а саме пост Максима Мартинюка – першого заступника Міністра агропромислової політики та продовольства, а також Христини Юшкевич – т.в.о. голови у Державне агентство лісових ресурсів України.
Зокрема, Максим Мартинюк, на своїй сторінці у Фейсбук, напередодні, 7 грудня 2016 року, написав:

02Думаю, багато хто бачив цей ролик, де журналісти наочно показали в ретроспективі динаміку винищення лісів.
Я, звичайно, теж дивився. Суто громадянське обурення повністю розумію.
Однак це обурення слід спрямувати в конструктивне русло.
Передусім хочу зафіксувати, що самі по собі порубки – це нормальний процес оновлення лісового фонду, і цей механізм діє в усіх європейських країнах з організованим лісовим господарством. Інше питання – це контроль за їх обсягами. Коли він організований неефективно – наслідки ми бачимо на відео. Однак інша крайність – нульова рубка – прямо суперечить екологічним нормам.
Звести баланс вдасться лише сформувавши комплексну Національну лісогосподарську політику. Це угода всіх зацікавлених сторін, в якій буде зафіксовано спільне бачення функціонування цієї галузі.
На мою думку, глобальна теза така: лісгоспам, окрім безпосередньо продажу лісу, слід розвивати та нарощувати інші складові виручки. Зокрема, в Австрії надходження від мисливства та туризму складають близько половини доходів лісового господарства. В Україні є всі ресурси, щоб вийти на співставну структуру галузі.
Ми починаємо розбудову лісового господарства з невигідних стартових позицій – незаконні види діяльності, втрата екологічної стійкості лісів, високий соціальний тиск, нерозвинута деревообробка. Все вказує на те, що ця реформа буде однією з найскладніших у державі. Однак ці зусилля – це інвестиція в майбутнє».

Для мене особливо цікавою виявилась ось ця теза: «…в Австрії надходження від мисливства та туризму складають близько половини доходів лісового господарства». Нарешті крім лісу, хтось заговорив про мисливство.
Далі більше, сьогодні, 8 грудня 2016 року т.в.о. голови у Державне агентство лісових ресурсів України – Христина Юшкевич, написала пост у себе на сторінці, в якому підтримала позицію Максима Мартинюка, зокрема вона зазначила, цитую:

01«Підтримую позицію комплексної реформи лісової галузі. Ми у рамках меморандуму з Австрією залучаємо для цього експертів та вивчаємо їхній досвід.
Щодо розвитку мисливства. У користуванні підприємств Держлісагентства лише 10,5% площі мисливських угідь. Всі інші надані іншим користувачам (мисливські клуби, організації). Моя позиція чітка: відповідно до закону переважне право на користування мисливськими угіддями мають власники та постійні користувачі земельних ділянок. Мисливські угіддя в межах державних лісгоспів мають належати їм. Вже доручила нашим лісгоспам відстоювати цю позицію».

Ну, що ж, я скріни зробив, а тепер почекаємо та поспостерігаємо, що в цих панів вийде.

До речі ось це відео, яке нікого не залишить байдужим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *