Чому влада не будує екодуки, а суспільство цього не вимагає?

В країнах, де суспільство і влада думають про безпеку тварин і людей, на автошляхах де пролягають міграційні маршрути, наприклад, кабанів, лосів, встановлюють екодуки, або мости для тварин. Ці замасковані під природне середовище мост або тунелі перетинають жваву трасу або залізницю. У таких мостів є два очевидних і необхідних призначення. Перше – вони дозволяють фауні вільно мігрувати між двома частинами штучно розділеного людиною простору. Друге, максимально практичне – вони дозволяють захистити автомобілістів від зіткнення з великими дикими тваринами.

Водночас в Україні, ми тільки час від часу читаємо заголовки статей де учасниками ДТП стали тварини.
zbitii-los-f0На Житомирщині знову ДТП за участю лося. Про це повідомляє Наталія Горай, прес-секретар Житомирського ОУЛМГ.

Подія сталася 22 листопада близько 17 год. на 98 кілометрі траси Київ-Ковель поблизу села Новоселиця Малинського району. Під колеса автомобіля Мітсубісі Лансер потрапив самець лося. Тварина, віком приблизно 3 років, загинула на місці. Ймовірно, у цю пору доби, коли настають перші сутінки, водій вчасно не помітив тварину на дорозі і не зміг уникнути фатального зіткнення.

«Саме в цьому місці лосі з’являються на дорозі досить часто, – каже районний мисливствознавець Малинського району Сергій Бузенко. – Мабуть, саме там пролягають їх «натоптані» стежки. Ми неодноразово зверталися до відповідних служб з проханням встановити дорожні знаки, які б попереджали водіїв про можливу появу тварин на дорозі. Однак на разі питання є невирішеним».

Варто зазначити, що лосі частіше за інших тварин гинуть під колесами автомобілів. Серед причин цього і те, що лось має порівняно великий ареал міграції, до того ж ця тварина досить масивна та неповоротка.

На місце події прибули посадові особи мисливського господарства ТОВ «АРТЕМІДА-ЛТД» та працівники поліції.

Цього разу обійшлося без людських жертв, жінці-водієві надано медичну допомогу.

Нагадаємо, що цього року це вже не перший випадок дорожньо-траспортної пригоди на Житомирщині з участю лося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *