Дехто недооцінює небезпеку зустрічі з кабаном, однак при досить невеликих розмірах ця тварина дуже сильна: Як не стати її жертвою

кабан

Деякі недооцінюють небезпеку зустрічі з кабаном, однак при досить невеликих розмірах кабан дуже сильний. У кращому випадку зустріч може закінчитися серйозними забоями та ушкодженнями. Кабан – володар сильних щелеп і гострих зубів.

отримані рани можуть виявитися смертельними

Де живе кабан

Як правило, ці звірі живуть в місцях, де багато їжі. Визначити присутність кабана можна по шерсті і розритій землі. Найчастіше, кабана дуже добре чутно, якщо він десь поряд харчується.

Нападають вони для самозахисту або для захисту своїх дитинчат. Серйозну небезпеку становлять поранені і хворі тварини, так як їх поведінка агресивна і непередбачувана.

Найнебезпечніші

Найнебезпечнішими вважаються старі самотні кабани, їх легко впізнати за “ковтунами”, які злиплися на боках з суміші смоли і шерсті. Зустріч з самцем загрожує рваною раною.

Самки самовіддано захищають своїх дитинчат. Тому якщо ви побачили маленького кабанчика, не варто до нього підходити і намагатися погладити. Слід також знати, що самки кабанів збиваються у зграї до 30 особин. Під час нападу вони зазвичай збивають ворога (в тому числі і людину) з ніг і затоптують.

Галасуйте і співайте пісень

Якщо зустріч з кабаном не входить у ваші плани, намагайтеся якомога сильніше шуміти. У більшості випадків, почувши наближення людини, тварини підуть.

Якщо ж уникнути рандеву все ж не вдалося, ні в якому разі не біжіть. Залазьте на перше-ліпше дерево – вистачить і одного метра над землею.

Кабан не вміє стрибати або дертися, але при цьому може чекати вас кілька годин під деревом

Марно кричати або кидати в нього чим-небудь, найкраще зачаїтися.

Якщо дерева поруч не виявилося, а кабан біжить на вас, спробуйте різко відстрибнути в сторону. Звір пробіжить мимо, і не виключено, що не повернеться. Поки кабан зрозуміє, що сталося і розвернеться, ви встигнете добігти до дерева.

При повторному нападі можна повторити ці маневри і поступово наблизитися до укриття. Швидше за все, кабану все це набридне і він піде. Серйозна небезпека вам загрожує, якщо зустріч відбудеться зі старим, злим і наполегливим звіром.

У кабана дуже міцний череп, тому немає сенсу намагатися оборонятися від нього наприклад дубиною. Не допоможе і ніж, якщо тільки ви не профі в поводженні з ним. Добре заточені мачете, кукрі і сокира допоможуть тільки при точному і сильному ударі по голові або хребту. І навіть стріляючи з великокаліберної рушниці, треба дуже точно прицілитися. Пам’ятайте, поранена тварина розсердиться ще більше.

Також на кабана не діють шокер, газовий балончик і димова шашка

Найкращий варіант – залізти на дерево і чекати, поки кабан піде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *