Дикі кабани в Європі радіоактивні: дослідження розкриває причину
Дикі кабани в Європі радіоактивні. Нові дослідження вказують на приховану причину цього феномену, яка сягає корінням в минуле, – пише Sky News.
Протягом десятиліть, високий рівень радіоактивності виявлявся у диких кабанів по всій Центральній Європі, і нове дослідження розкриває давно забуті джерела цього забруднення.
Науковці встановили, що значна частина радіоактивного забруднення пов’язана з випробуваннями ядерної зброї під час Холодної війни в 1960-х роках.
Викиди радіонуклідів можуть становити потенційну загрозу для здоров’я населення, постійно забруднюючи харчовий ланцюжок і створюючи ризик традиційного опромінення.
В одному з досліджень зазначається: “Більше ніж будь-коли, враховуючи загрози ядерних ударів або випадкових викидів у ході російсько-української війни, зараз вкрай важливо мати можливість ідентифікувати джерело будь-якого викиду… і оцінити його екологічні наслідки.”
Проблема, відома як “парадокс дикого кабана”, стала предметом досліджень вчених протягом багатьох років. Хоча рівень радіоактивності в мисливських тварин повинен був зменшуватися з часом після катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році, він не лише не зменшувався, а й залишався на високому рівні.
Згідно з дослідженням, це пов’язано з тим, що дикі кабани часто споживають трюфелі, які ростуть в забрудненому ґрунті і поглинали радіоактивні матеріали протягом останніх 78 років.
За даними ООН, чверть усіх проведених ядерних випробувань були підірвані в атмосфері, і впродовж наступних днів глобальні вітри поширили радіоактивні опади повсюди.
Після першого ядерного вибуху в 1945 році країни, такі як США, СРСР, Велика Британія, Китай і Франція, провели в атмосфері сотні вибухів кожна.
Автори дослідження проаналізували зразки м’яса диких кабанів з 11 районів німецької землі Баварія в період з 2019 по 2021 рік, і рівень забруднення на 88% перевищував нормативну межу країни.
Ця інформація викликає серйозні питання стосовно безпеки та екології в умовах сучасного світу.
Один коментар до “Дикі кабани в Європі радіоактивні: дослідження розкриває причину”