Про підсумки минулорічного мисливського сезону: особливості, трофеї та будні мисливців, а також про браконьєрство на мисливських угіддях Виноградівщини розповідає Едуард Чонка, голова Виноградівської районної організації УТМР :
– Сезон полювання на основні види мисливських тварин майже закінчився, зокрема, на фазана, зайця, качку. Наразі проходить полювання тільки на хижака, в тому числі на лисиць, бродячих собак і т. д. До кінця січня продовжується полювання на кабана. До слова, із цим звіром у нас, у Виноградові, були проблеми – спалах африканської чуми свиней. Проте наразі вогнище епізоотичного осередку локалізовано, вжито всі необхідні заходи з метою недопущення поширення вірусу. Спершу було прийнято рішення припинити полювання на кабана, але потім його було відмінено і наразі ми продовжуємо полювати на цього звіра в нормальному режимі. Звісно ж, певна пересторога в мисливців є, але ж заспокоює те, що не виявлено фактів африканської чуми свиней у живій природі, тобто, на відкритому просторі. Адже вірус було виявлено тільки в умовах закритої території. Для відстрілу ми наразі стараємося відбирати більш-менш ослаблених кабанів, щоб переконатися, що фактів африканської чуми більше немає. Відтак для відповідних досліджень з кожного добутого кабана відправляємо матеріал (зокрема, кров, селезінку, лімфовузли) до Львівської та Київської державних лабораторій ветеринарної медицини. Тому і мисливці, і мешканці Виноградівщини можуть бути спокійні.
Щодо лисиць – ми постійно проводимо моніторинг і відправляємо матеріали з добутих звірів на предмет виявлення сказу. Адже як лисиці, так і бродячі собаки та коти є переносниками та збудниками цього небезпечного захворювання. За січень-лютий, як довели до нас інформацію з ветлабораторії, нам потрібно добути ще 14 лисиць.
А загалом на даний час, за підсумками минулого сезону полювання, нашими мисливцями добуто 31 кабана (ліміт – 44, але ми вже не встигнемо його використати), 6 козуль, 410 зайців, 1403 фазанів, 171 качку, 57 лисиць.
Гарним трофеєм виявились роги козулі з шістьма відростками. До слова, такому звіру більше 5-ти років. Під Чорною горою наші мисливці вполювали кабана з хорошим трофеєм – іклами завдовжки 21 см.
Як і трапляється зазвичай, в минулому мисливському сезоні не обійшлося без браконьєрства. Такий випадок, приміром, стався три місяці тому. Браконьєри виявилися «зальотними», не місцевими. Приїхали вони на Виноградівщину автомобілем з Тячева. Добули двох зайців. Були впіймані прикордонною службою, позаяк полювали у прикордонній смузі (в районі Великої Паладі). Втікаючи від прикордонників, вони на ходу повикидали впольованих зайців та зброю. Браконьєри були затримані і доставлені в райвідділ поліції, в них вилучено зброю. За незаконне полювання на них було накладено штраф, вони відшкодували завдані збитки.
На сьогоднішній день до складу Виноградівської районної організації УТМР входять майже 400 мисливців. Одні в силу різних обставин залишають цю справу, інші поповнюють наші ряди. Мисливцем може бути людина з 18-річного віку, але є й правовий нюанс – зброю можна отримувати лише з 21-го року. Проте ці молоді люди йдуть до нас у ролі стажерів, загонщиків, погоничів, і водночас старші, бувалі мисливці діляться з ними досвідом. А вже по досягненню віку, коли можна придбати собі мисливську зброю, вони стають повноцінними мисливцями.
На полювання ходять мисливці не тільки в люті морози, але і в проливні дощі. Для них немає негоди. Якщо ти мисливець у душі – тобі на заваді не стане ні снігопад, ні навіть лютий мороз. Полювати в таку погоду дійсно цікаво. Мисливці навіть полюбляють полювати в морозну погоду. Такої зими, як зараз, давно не було. Погода – супер! До того ж, коли людина рухається, вона, як правило, не відчуває холоду. Адже, аби вполювати звіра, мисливцю доводиться подолати 5-7 км, буває, й 10 або 15-20 км. Тож морозна зима – чудова пора для полювання!
Джерело: khustnews.in.ua