Експерти б’ють на сполох: біобезпека України під загрозою в умовах воєнного стану

Під час онлайн-засідання Громадської ради при Держлісагентстві 2 травня експерти обговорили нагальні питання біобезпеки та регулювання чисельності мисливських тварин в умовах воєнного стану. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.

За словами секретаря Комісії зі сталого ведення мисливського господарства Громадської ради при Держлісагентстві, голови науково-технічної ради Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, доктора наук Василя Новицького, найбільшими загрозами для України в контексті біобезпеки є сказ та африканська чума свиней (АЧС).

Чисельність лисиці за останні 2 роки зросла на 458%, а кількість неблагополучних пунктів щодо сказу збільшилась на 69% у 2023 році порівняно з попереднім роком. Водночас обсяги вакцинації та імунізації диких хижаків суттєво скоротилися. Випадки АЧС в Україні за два роки зросли в чотири рази, а кількість пунктів, де зафіксовано цю хворобу, потроїлася.

Експерти вбачають серйозну загрозу у діяльності зооактивістів, які лобіюють необґрунтовані законопроєкти з обмеження регулювання диких та здичавілих домашніх хижих тварин. Зокрема, критикується проєкт Закону Міндовкілля, який передбачає суттєві обмеження регулювання чисельності вовка та заборону відстрілу здичавілих котів, попри їхню роль у знищенні фауністичного різноманіття та поширенні сказу.

Фахівці наголошують на необхідності диференційованого підходу до регулювання чисельності диких тварин у прифронтових та прикордонних областях. Пропонується встановити чітку градацію адміністративних районів за рівнем дозволеності полювання.

На думку Василя Новицького, перш за все, необхідно звернутись до Міндовкілля наполягаючи на своєчасному затвердженні лімітів та норм. По-друге, звернутись до обласних військових адміністрацій з проханням дотримуватись рішення ДНПК щодо профілактики сказу та АЧС шляхом полювання. І нарешті, звернутися до Уряду щодо відкликання на доопрацювання суперечливого законопроєкту Міндовкілля.

Експерти наголошують, що без термінових і зважених заходів епізоотичне благополуччя та біорізноманіття України опиняться під серйозною загрозою в умовах воєнного стану.

2 коментарі до “Експерти б’ють на сполох: біобезпека України під загрозою в умовах воєнного стану

  1. але брехуни..ну хіба можна так низько опуститися..у вас мама колись була, а якщо була- то чому вона Вас не била за брехню та підлість????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *