Гірські річки Закарпаття поповнилися 82 тис. мальків струмкової форелі (ФОТО)

З 30 травня по 7 червня тривало зариблення річок Брустурянка, Великий, Красношурка, Яновець, Шипіт, Тиса, притоки р. Тересва та р. Ріка у межах Ужгородського, Тячівського, Рахівського та Хустського районів Закарпатської області. Про це повідомила прес-служба Державного агентства меліорації та рибного господарства.

Загалом до водойм випущено близько 82 тис. мальків струмкової форелі. Зарибок вирощено на форелевому рибному господарстві у Тячівському районі Закарпаття.

Вселення здійснювалося за рахунок компенсаційних коштів групи енергетичних компаній, що реалізовують проєкти зеленої енергетики та лісомисливських господарств Закарпатської області відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Мінагрополітики від 07.07.2012 № 414.

Контроль за процесом зариблення здійснювали представники Держрибагентства, Держекоінспекції та органів місцевої влади.

Довідково:

Специфіка зариблення струмковою фореллю – це кропіткий процес, який відбувається у декілька етапів. Для вищих шансів виживання мальків, вселення проводиться не в одному місці русла річки, а у різних, з урахуванням ландшафту, зариблень минулих років, розташування населених пунктів тощо. Період приживлюваності мальків дуже різний і залежить від багатьох природніх факторів. Зазвичай, у перший рік після зариблення виживає орієнтовно 70 % струмкової форелі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *