Голова Держекоінспекції: Щоб припинити вбивство безвинних тварин, був ініційований законопроект №2232

Підготовка мисливських собак до полювання буде здійснюватись за європейським зразком, що виключатиме жорстоке поводження з дикими тваринами!

На сьогоднішній день в українському законодавстві відсутні гуманні, проєвропейські норми натаскування, наганяння, вимуштрування, польові випробування і змагання собак мисливських порід. Тож зловживання і жорстокі дії з дикими тваринами, які заборонені законопроектом «Про захист тварин від жорстокого поводження», відбуваються під час мисливських тренувань.

Щоб припинити вбивство безвинних тварин, був ініційований законопроект №2232, який забороняє жорстоке використання диких тварин під час натаскування мисливських собак. Ухвалення цього проекту закону означає:

✅ введення поняття «підготовка собак мисливських порід до полювання», яке усуває використання в якості живої принади тварин, зокрема тих, рух яких обмежений (ланцюг, мотузка, стриноження тощо);

✅ виключення поняття «шкідливі тварини», під якими мались на увазі особини, розмноження яких може порушувати природний баланс видів. Відстріл небезпечних для довкілля та людей тварин здійснюється згідно з іншими законами. Окрім того поняття «шкідливі тварини» має нечітке і розмите значення, що фактично призводить до жорстоких дій;

✅ заборону відстрілу бродячих собак і котів, які не належать до мисливських видів;

✅ встановлення адміністративної відповідальності за підготовку мисливських собак до полювання незаконними методами. Штраф становитиме від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 гривень).

Поділяю позицію міністра захисту довкілля Роман Абрамовський і підтримую прийняття цього законопроекту, адже він дозволить попереджати негуманні знущання над тваринами, які вже давно заборонені у Європі. Однак щоб повністю припинити злочини, які здійснюються мисливцями проти тварин, потрібен сильний екологічний контроль.

Держекоінспекція в рамках своїх повноважень здійснює перевірки мисливських підприємств, виявляючи випадки неналежного утримання тварин, які, зокрема, використовуються для натаскування собак.

А зараз Держекоінспекція здійснює процес реформування, щоб посилити ефективність органу та попереджувати більшу кількість злочинів проти дикої природи.

Автор: Андрій Мальований

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *