Головні убори, питна вода, категорична заборона вживання алкоголю – поради для мисливців, які відкриватимуть сезон полювання

20479881_1757982404231730_4286212968981209011_nЦього тижня, починаючи з 5 серпня, відкриється сезон полювання на пернату дичину, багато мисливців будуть знаходитись на відкритому повітрі. Згідно з прогнозами Наталки Діденко:

За попередніми прогнозами, спека протриває до кінця тижня і навіть заверне на наступний тиждень.
З цим вже ніби всі змирилися.
Не буду тут влаштовувати хорор з оприлюдненням цифр, градусів та екстрем, але нижче +30 може бути лише вночі.
Так, будуть якісь жалюгідні коливання вниз, у суботу-неділю, та й то лише на півночі.
А так – спека.
Але бачу, бачу світло у кінці тунелю.
Знову ж таки, виключно за попередніми прогнозами, послаблення спеки очікується з 10 серпня. але на сході ще буде дуже спекотно навіть і після 10 серпня, там можливий спад з 12 серпня.
Ось 10-те серпня – карта з прогнозом температури повітря.

В зв’язку  з цим пропонуємо вашій увазі те, що може стати в нагоді із  роз’яснення Держпродспоживслужби щодо того як поводитися в спекотну погоду.
Гігієністи-науковці та практики рекомендують: одяг повинен добре пропускати повітря, бути легким, просторим та, бажано, світлих тонів.
З метою попередження перегріву організму, періодично, особливо після повернення з вулиці, необхідно користуватися душем. Під час відпочинку на пляжі рекомендується перебувати в тіні в головних уборах, якомога більше скоротити перебування на сонці.
При перебуванні на відкритому повітрі необхідно носити головні убори, збільшити споживання питної води та рідкої їжі, особливо коли не можна відмовитися від перебування на відкритому повітрі.
Власникам автомобілів, у яких не встановлені кондиціонери, необхідно максимально обмежити користування ними, особливо в період з 12 до 17 години.
Для попередження порушень імунної системи рекомендована вітамінна профілактика та овочеві дієти. У такі дні категорично забороняється вживання алкогольних напоїв, куріння.
Сонячні та теплові удари частіше виникають у дітей, що пов’язано із недосконалістю процесу терморегуляції їх організму, а також наявністю у частини з них ожиріння, захворювань серцево-судинної та ендокринної систем. Організм дитини генерує тепло, яке розсіюється шляхом теплового випромінювання та виділення поту. За рахунок виділення поту організм захищається від перегрівання в умовах підвищення температури повітря, вологості, посилення рухового навантаження. При неспроможності організму швидко в необхідній кількості витрачати тепло наступає перегрівання. Якщо це супроводжується дефіцитом в організмі води (зневоднення), швидкість зростання температури тіла підвищується, що призводить до сонячного або теплового удару.
Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний – під прямим впливом сонячних променів на голову та верхню частину шиї людини.
Для попередження сонячних і теплових ударів у дітей необхідно:
– уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями (не більше 10-15 хвилин);
– носити вільний одяг світлих кольорів із натуральних матеріалів, на пляж одягати легке взуття;
– захищати голову від сонця панамами, хустками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками. Для захисту очей використовувати козирки та окуляри від сонця;
– при перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на піску або каменях (впродовж 10-15 хвилин) з плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин – для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин – для дітей з 13 років і старше). У першій половині дня купання краще закінчувати не пізніше 1000-1030, повторне купання у другій половині дня проводити з 1600 до 1900. Не дозволяти дітям спати під сонцем.

Один коментар до “Головні убори, питна вода, категорична заборона вживання алкоголю – поради для мисливців, які відкриватимуть сезон полювання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *