Громадські слухання щодо створення природоохоронного парку в Лохвицькому районі

DSCN488824 лютого в Лохвицькому районному будинку культури відбулись громадські слухання. Обговорювали питання: «Вивчення можливості створення природних охоронних територій в Лохвицькому районі в заплаві річки Сула», тобто можливого створення на території району природного національного парку. Питання, як відомо, вже не один день обговорюється громадськістю в районі, «зацікавлені» сторони «викидають» на загал різні думки та меседжі, від нейтральних – «треба берегти природу», до більш «радикальних» – «певні особи хочуть «заграбастати» 12 тисяч га. районної землі», і перші і другі думки знаходять відгук в головах пересічних Лохвичан.
Перед початком зібрання на ганку районного будинку культури активісти Лохвицького УТМР (товариство мисливців та рибалок) проводили мітинг та агітацію, проти проведення заходу. Активісти в мегафон попереджували громадян, які заходили до БК про відповідальність, та недопущення порушення законів про працю. На думку організаторів акції державні службовці не повинні приймати участь у зібранні, бо в цей час вони повинні працювати на своїх робочих місцях, а не обговорювати суспільно важливі питання, які хвилюють громаду. Незважаючи на антиагітацію, громадяни досить активно заходили до залу та реєструвались, – пише reporter.ws.DSCN4903На початку зібрання в залі було більше 200 громадян. Розпочались громадські слухання з виступу заступника голови РДА О. Єсікова, який запропонував, як і годиться на зібранні, вибрати голову зборів, лічильну комісію та секретаріат. На цьому етапі до розмови долучились активісти-мисливці, запропонували свою кандидатуру. Після короткої дискусії та голосування, більшістю голосів головою зборів було обрано Зінченка О, фермера з Ісківець, та активіста УТМР, в секретаріат вибрали Панченка О.І. Далі почалась словесна перепалка, виступаючі пропонували хто що. Намагаючись повернути зібрання в конструктивне русло В. Рязанов запропонував вислухати кандидата біологічних наук та одного з ініціаторів створення діючого національного парку «Пирятинський» Подобайла А. В., та директора Ічнянського національного парку, що на Чернігівщині. Активісти-мисливці, пропонували зовсім протилежне, спочатку обговорити питання: «Про недовіру районній владі», а потім обговорювати питання створення парків та охорони довкілля. Після голосування присутні не підтримали питання про недовіру районній владі. У відповідь у своєму виступі О. Панченко висловив думку, що зібрання не має законодавчого підґрунтя щоб обговорювати такі питання та приймати рішення, на його думку була порушена процедура підготовки. Як ініціативу, він запропонував перенести це зібрання, для того щоб залучити більш широкий загал населення району, для обговорення питань екології. Після цього закликав присутніх, хто не хоче приймати участь у таких «незаконних» зборах покинути залу. Із зали БК вийшло близько 100 громадян, в тому числі і міські голови В. Радько та В. Сидоренко.
Кандидат біологічних наук А. Подобайло розповів про історію створення, мету та цілі, які були поставлені перед активістами Пирятинського району при створення національного парку «Пирятинський», розповідь супроводжував показами слайдів. Показав чисті береги річки Удай, розповів про відновлення рибних запасів у річці, наголосив, що любительське рибальство не заборонено. Продемонстрував фото створених на території зон відпочинку, пляжів та ділянок для випасу домашньої худоби. Головне, що почули присутні з розповіді – це збереження природи та збереження угідь від браконьєрів, лісорубів та вандалів. Також А. Подобайло коротко розповів про бюджет національного парку, це майже 4 мільйони, штат співробітників – 60 працюючих.
Директор Ічнянського національного парку, який існує з 2004 року, зупинився на перевагах природного парку, а не заповідника. О. Шульга наголосив, що на території парку проводиться обмежена господарська діяльність, випас худоби, покіс трави, збір ягід та грибів, рибальство. Мисливство на території парку заборонено. Також О. Шульга детально зупинився на тому як місцеві жителі користуються територіями парку, про обмеження які стосуються громадян. «Ніхто нікому не забороняє відпочивати на території парку, але пиляти дерева, рубати кущі, суворо заборонено» – закінчив директор Ічнянського парку.
Присутні подякували гостям за детальну та цікаву інформацію про роботу природоохоронних територій в напрямках збереження природи.
Голосувань в кінці зібрання не проводили, склалося враження що організатори провели просто ознайомчу бесіду для зацікавлених громадян. Зібрання було цікаве та інформативне, але враховуючи резонанс який викликає ця тема в Лохвицькій громаді, не останнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *