Гучне викриття: В Румунії припинено діяльність 18 браконьєрів

В Румунії припинено діяльність групи браконьєрів, які діяли в лісовій зоні Ойтуз, в окрузі Бакеу та були затримані поліцією. З 18 підозрюваних шестеро були скеровані до суду і нещодавно засуджені судом Онесті до умовних покарань – від 11 місяців до одного року та шести місяців.

У лісовій зоні на півдні округу Бакеу браконьєрство перетворилося на заняття, яке передається від батька до сина, а запобіжні заходи влади не можуть зупинити це явище. Нещодавно поліцейські Бакеу виявили, розслідуючи інші розслідування, що велика група браконьєрів діяла в лісовій зоні Ойтуз-Богданешті, – повідомляє видання libertatea.ro.

Спочатку вдалося ідентифікувати 18 осіб, яких підозрюють у незаконному володінні мисливською зброєю – однією, виготовленою вручну, яка передавалася з покоління в покоління, а іншою з-за кордону.

З цією зброєю та відповідними боєприпасами, також закупленими незаконно, відповідні особи здійснювали браконьєрські дії на мисливські фонди, що управляються Асоціацією спортивних мисливців та рибалок округу Бакеу, відповідно, Департаментом лісового господарства.

Розслідування, проведене поліцією, виявило, що товари, отримані в результаті браконьєрства (м’ясо, трофеї), використовувались в особистих цілях або продавались через посередників.

«Пересування цих людей в угіддях здійснювалося за попередньою домовленістю із зацікавленими у їхніх заняттях представниками органів лісового господарства, так що місця, де вони будуть виходити на незаконне полювання, не охоронялися уповноваженими особами і там не проводились законні полюванні», – пояснюють в прокуратурі при Онештському суді.

За даними слідчих, боєприпаси, які використовували браконьєри, надходили від мисливців у цьому районі, які продавали їх або передавали в обмін на трофеї або пакунки з м’ясом.

Ілюстративне фото, Shutterstock

Розслідування у цій справі розпочато у 2017 році, коли в районі Ойтуз було проведено 66 обшуків. Наприкінці розслідування шість із 18 осіб із Бакеу, яких підозрюють у браконьєрстві, були скеровані до суду за порушення пов’язані з незаконним зберіганням зброї та боєприпасів, незаконним використанням зброї, незаконним полюванням, відповідно перевезенням незаконно добутої дичини. Важливо, що жоден із підозрюваних не був законним власником зброї. Більшість із них стверджували, що зброю, яку поліція виявила під час обшуків, було знайдено у лісі.

Після обшуків у їхніх будинках були виявлені шкури диких тварин, трофеї, м’ясо дичини, зброю та боєприпаси. Обвинувачені чоловіки визнали свою провину перед судом, використовуючи спрощену процедуру, щоб скористатися зменшенням покарань.

Визнання злочинів вирішальним чином сприяло встановленню Судом Онешті умовних вироків – від 11 місяців до одного року та шести місяців.

Крім того, чоловіка, в будинку якого були виявлені останки ведмедя та козиці, суд змусив виплатити 46 000 євро компенсації лісовому округу Ойтуз.

М’які вироки не сподобались прокурорам, які оскаржили рішення суду. Справа була передана до Апеляційного суду Бакеу, де 27 квітня розпочнеться розгляд апеляції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *