Комісія при Полтавській облдержадміністрації ухвалила рішення про відстріл диких кабанів в трьох районах області. Про це повідомляє Poltavske.TV.
Зменшити поголів’я дикого кабана збираються у Глобинському, Оржицькому та Семенівському районах області. Відповідне рішення одностайно ухвалила протиепізоотична комісія при Полтавській облдержадміністрації.
Як відомо, ці тварини є переносниками африканської чуми свиней, що вже третій рік не вщухає в Україні. Депопуляція, на думку посадовців, є вимушеним заходом.
Ігор Піддубний, начальник управління охорони навколишнього середовища в Полтавській області.
“Значно зменшивши поголів’я, можна зупинити зараження в інших районах і не допустити повного знищення дикого кабана. Чітко розуміємо, що ніхто не дав нам право знищити поголів’я повністю. Тому і було ухвалено рішення залишити мінімальну кількість поголів’я, “— говорить Ігор Піддубний, начальник управління охорони навколишнього середовища в Полтавській області.
За даними обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок, у 2013 році на Полтавщині налічувалося 1020 кабанів, а на початок 2018-го — 387. Після відстрілу їх залишиться близько 120. Це — в середньому чотири особини на кожні 10 тисяч гектарів площі.
Зауважимо, що депопуляція передбачає повну заборону полювання на цих тварин. Про наслідки подібного кроку розповіли в обласному осередку товариства мисливців та рибалок.
“При такому підході 2–3 роки — і в мисливських угіддях такого звіра як дикий кабан практично не залишиться. До проблеми необхідно підходити комплексно і виважено. З позиції здорового глузду, а не сили. Спираючись на досвід країн, які більш успішно борються з АЧС”, — переконаний голова обласного осередку Українського товариства мисливців та рибалок Костянтин Боровик.
Відстріл диких кабанів у конкретних районах почнеться після рішення Державної надзвичайної комісії. На сьогодні його ще немає.
У майбутньому відновити поголів’я цих тварин планують за кошти, отримані від полювального сезону.